Wpis z mikrobloga

#cheerson #drony kupilem na #banggood biedrone cheerson-x10 bardzo fajna zabawka ale po paru dniach zaliczania gleb biedrona przy ruszaniu po chwili wylacza silniki. Wygląda to tak jak na tym filmiku https://www.youtube.com/watch?v=NIUGoSB3L2A - czy ktos miał podobny problem i ma wskazòwki co do jego rozwiązania?

Po paru pròbach zaczyna działać lepiej i nie wyłącza silnikòw. Podobnie dziala przy większym dodaniu gazu ale przy powolnym dodawaniu lub zmniejszeniu silniczki stopują
  • 10
  • Odpowiedz
czy ktos miał podobny problem i ma wskazòwki co do jego rozwiązania?


@novak666:

Tak sie zastanawiam, jakim trzeba byc bezmozgiem, aby nawet nie przeczytac komentarzy pod filmikiem, ktory sie wrzuca...
  • Odpowiedz
@novak666: "Dude I fixed this :) The battery swells and contacts the circuit board. Take it apart and put some electric tape around the battery to stop it contacting the circuits. Thats it :)"
  • Odpowiedz
@sylwek2k: czytałem komenty, drona rozkręciłem, bateria została owinięta taśmą ale to nie przyniosło skutku, zapomniałem o tym napisać, nie musisz obrażać

PCB jest czysta, silniki nie mają paprochów ani syfu, bateria siedzi dość ciasno i napiera na płytkę no ale miejsca tam pod osłoną dużo nie ma
  • Odpowiedz
@danio93: trochę go ogarnąłem, przy mocniejszym dodaniu gazu trzyma się ale nie wolno za szybko zmniejszać lub za gwałtowanie i idzie latać. Dzisiaj wylądował w kubku z piciem i musialem go całkowicie porozkręcać osuszyć, przeczyścić spirytusem bo zaczął szaleć jak go wyjąłem i działa po osuszeniu i ponownym złożeniu :D. Małe ale wytrzymałe gówno :]
  • Odpowiedz
@novak666: ja w ogóle wystartować nie mogę, jak szybko zwiększam to ruszy na chwilę śmigiełkami i tyle a jak powoli to jest trochę lepiej ale i tak się zatrzymuje w połowie i dupa. jak uda mi się coś wykombinować to dam znać
  • Odpowiedz
@danio93: jak brałeś go z BG to nagraj filmik i napisz do nich na support. Ja tak zrobiłem wczoraj i dzisiaj odpisali, żeby sprawdzić jeszcze śmigła co już dawno zrobiłem i zaproponowali, że wyślą płytę główną. Odpisałem im, że nie mam skilla w montażu i czy mają możliwość wysłania całej sztuki. Zobaczymy co odpiszą :]
  • Odpowiedz
niestety brałem go od jednego mirka z wykopu :D Jak ci wyślą nową sztukę to dopiero będzie fart ale płytą też bym nie pogardził :D
  • Odpowiedz