Wpis z mikrobloga

Mirki z #informatyka #komputery pewnie też #bezpieczenstwo, może coś @ZaufanaTrzeciaStrona lub @niebezpiecznik-pl wiedzą i pomogą?
Od dłuższego już czasu moją skrzynkę Gmailową zalewa spam z emoji w temacie (czesto aminowanym). Dość dbam o "prywatność" tego adresu, staram się używać aliasów ([...]+portal@gmail.com), nie podaję go byle gdzie... Spam jest z różnych domen .xyz, czasem oznaczany jest przez Gmaila jako niebezpieczny. Wiadomości mają bardzo kijowy content. Pojedyncze linki, czasem nawet nieklikalne, albo sam tekst, bez linków. W nielicznych mailach są unsuby, ale nie działają i podejrzewam, że albo są dla picu, albo zapisują, że odwiedzam pocztę i kampania jest "skuteczna" ( ͡° ʖ̯ ͡°). Dziennie dostaję po kilka takich maili i robi się to powoli męczące. Nie chcę wrzucać filtra na wszystkie domeny .xyz, bo piszę z różnymi ludźmi i zdarzają się i tacy z pocztą w .xyz. Domyślam się, że nie jestem jedyny z tym gunwem. Jest jakaś szansa na pozbycie się tego, czy trzeba cierpliwie czekać, aż spamowy botnet czy co to tam siedzi umrze śmiercią (nie)naturalną? (,)
Pobierz chybaDapi - Mirki z #informatyka #komputery pewnie też #bezpieczenstwo, może coś @Zau...
źródło: comment_5AqyCbkMXZHlUzTMr0vlgRLfIcLcmro4.jpg
  • 7
@chybaDapi: Dlatego warto mieć dwa maile, jeden do stron niepewnych i śmieciowych (z wysokim prawdopodobieństwem spamu), a drugi do ważniejszych. Ja na WP mam 10k maili xD Swoją drogą wątpię aby na to było jakieś rozwiązanie
@Woyto: Mam jeden nieoficjalny na gmailu i drugi - oficjalny na swoim serwerze. Do niepewnych stron używan jakichś temp maili. Ten jest taki do różnych rejestracji właśnie, ale do tej pory przez jakieś 12 lat nie dostawałem więcej spamowych wiadomości niż 2-3 tygodniowo, a często nie było ich wcale. Obecna sytuacja mnie mocno irytuje ( ͡° ʖ̯ ͡°)