Wpis z mikrobloga

#odinzynieradotruckera #kierowcy

Dawno nic nie pisałem, a kilka małych śmiesznych rzeczy się zdarzyło.

-Ja już tego nie rozumiem co się tutaj dzieje w firmie. Wchodzę do firmy dostaję aneks do umowy, że podwyżkę dostałem. Potem rozmowa z szefem, że dał nam podwyżkę i będziemy mieli mniej zmiany w tygodniu, a podwyżka jest żebyśmy nie narzekali xD Dla mnie inny świat :)

-Dostałem na kilka dni najnowszego merca mp4, mój pojechał w dalszą trasę bo jako jedyny miał wyposażenie ADR.
Auto które dostałem wróciło z zachodu ze złapaną gumą w naczepie. U mnie na załadunku patrzę że coś dziwnie opona się ugięła, mało powietrza? no tak, flak na bliźniaku.... czyli dwie gumy w jeden tydzień :)

-Kierowcy asy, co jeden to lepszy :) gość widzi mnie na rampie w firmie pierwszy raz (nawet nie wiem z jakiej był firmy, ale nie od nas) i opowiada jak to jeździ na magnesie po zachodzie i #!$%@? paliwo :)

-Mechanik z firmy ma manię rozwalania samochodów - na sylwestra zamiast petard to auto rozwalił :) żałował że koło za wcześnie odpadło bo nie mógł dachowania zaliczyć....

-Dostałem inne auto na kilka dni, musiałem coś przewieźć i założyć pasy, patrzę jakiś geniusz obwiązał je wokół belek :) żaden kierowca tak nie robi, bo potem jak taki pas założyć na ładunek? Pytam się tego co miałem jego samochód, dlaczego tak dziwnie pasy pozakładał? on mówi, że też to zauważył... No to jak to tak, przez tyle miesięcy Pan pasów nie zakładał na ładunki w niemczech? nie, po co? No przyznam, zaskoczył mnie niesamowicie :)

-Ostatnio busem na skrzyżowaniu mnie wyprzedzał, miejsca mało (sam potem to przyznał że się wystraszył, bus od nas z firmy), to lekko odbiłem w lewo żeby się zmieścił, no potem trochę za szybko skręciłem i patrzę w lusterko naczepa na znaku xD prostuję, spoko przeszło bez uszkodzeń :D Na następny dzień zauważyłem, że jednak troszkę obróciłem znak ;) teraz widać dobrze go z dwóch stron :)

-Ochroniarz z mojej firmy, mimo że mnie widzi codziennie (normalnie widzą kierowce raz w tygodniu, mnie widzi codziennie) to dalej się pyta po co przyjechałem xD jak mam na nazwisko i za każdym razem mu tłumaczę, że wjeżdżam zaparkować osobówkę :)

-Czasem mam wrażenie, że jakby tam postawić budę z psem, to nawet pies by tam nie był normalny :)

PS pierwsze zimowe jazdy za mną, już pod dwa małe wzniesienia wchodziłem po 15min :) Na końcu jednego już nawet ochrona nie chciała widzieć co mam na pace, a na wzniesieniu w mieście spotkałem policję że już jechała z piaskarką - myślicie że gnojek posypał? ;)

PS2 Siedzę w domu, bo przyszedł nowy kierowca na zmianę ze mną i dzwoni rano - automat biegów nie chciał zbić, potem wrzucił luz i dupa, auto na serwisie, a ja czekam na telefon czy będzie inne ;) Chłopak miał pecha, bo to jego pierwsza jazda tym samochodem i też jest świeżo po zrobieniu prawka.
mar111cin - #odinzynieradotruckera #kierowcy

Dawno nic nie pisałem, a kilka małych...

źródło: comment_ZjBUqwwGvM1hFCOcCE05R8Tey9ZPslBT.jpg

Pobierz
  • 4