Wpis z mikrobloga

Mam pytanko odnośnie ustawień graficznych w grach komputerowych. Czy warto zaznaczyć taką opcję jak Multisampling? Głównie chodzi mi o grę WoW, jak by kto pytał. Zależy mi żeby wyciągnąć więcej FPS bo jak narazie to mam w przedziale 40-60 a kiedyś na starszym dodatku udało mi się wyciągnąć około 100 i na prawdę lepiej się grało.

#pytanie #wow
  • 3
@Ricx: Mulisampling sprawi, że liczba FPS znacznie Ci spadnie.
To, że z czasem masz mniej FPS jest związane z tym, że rozdzielczość grafiki z dodatku na dodatek podnosi się i ciężej ją wyrenderować na nie zmienionym sprzęcie.
@dodzik: Czyli jak wyłącze multi to fps będą wyżesz tak? Powiedz mi jeszcze bo nie bardzo rozumiem. O co chodzi w filtrowaniu anizotropowym i trójliniowym, bo widze że też jest takie coś w opcjach i jak najlepiej je ustawić bym wyciągnął najlepszą wydajność? Na trójliniowe? Teraz chyba nan na 8-anizotrophy lub na 4. Nie pamiętam teraz
@Ricx: Wyłączenie zapewni wzrost wydajności. Ogólnie Multisampling lubi pożreć dużą część mocy GPU, no ale za to gra ładniej wygląda.
Filtrowanie chyba nie ma tak dużego wpływu na wydajność jak MSAA, ale wyłączenie zapewni wzrost wydajności. OFF>Bilinear>Trilinear>reszta idąc wydajnościowo.