Wpis z mikrobloga

Dobra, a teraz pytanie do wszystkich, którzy zamawiali na #jd telefony z kuponem JD558.
Mam aktualnie paczkę w WER Warszawa. Zastanawia mnie, co, jeśli celnicy zechcą sobie naliczyć #vat z kwoty na paczce. Co wpisują chińczyki na paczkach z telefonem, który normalnie stoi u nich 150$, a po kuponie wyszło 100$? Wpisują realną wartość 100$, czy wpiszą mi 150$?


Co, jeśli naliczą mi z automatu VAT, od 150$, bez proszenia mnie o screeny z #jd i #paypal ? Można się jakoś w miarę szybko odwołać, żeby przy okazji nie czekać dodatkowego miesiąca na paczkę?
Paczka od jakichś 18 godzin stoi mi na Zatrzymanie przez urząd celny, więc modlitwa nadal się przyda, żeby ominęło mnie Zatrzymanie w cle. Napisałbym do nich maila ze screenami, ale póki nie ma Zatrzymanie w cle, to sam siebie nie chcę #!$%@?ć ( ).
  • 23
@Miecz12: Myślałem, że tyczy się to tylko Zatrzymanie przez urząd celny.
Skoro jak mówisz, z Zatrzymanie w cle paczka nadal może zejść bez VATu, to najlepiej spokojnie czekać na list (VAT), lub na paczkę (bez-VAT lub auto-VAT)?
@Miecz12: Bierzesz pod uwage ze listonosz mógł się wtedy walnąć i miał zlecone pobrać od Ciebie opłatę a o niej zapomniał ? O takiej sytuacji już czytałem. Kwestia tego jakie miałeś statusy na trackingu
@Namyslaw: mi naliczyli VAT, z jakiej kwoty to nei widze, bo w tym miejscu gdzie sprzedawca pisze kwote nakleili ciule swoja nalepke. nie prosili o zadne potwierdzenia, nic nie przyszlo tylko listonosz, ze do zaplaty tyle i tyle. napisalem do nich, ze za duzo naliczyli i poki co nie odpisali
Co, jeśli naliczą mi z automatu VAT, od 150$, bez proszenia mnie o screeny z #jd i #paypal ?


@Namyslaw:

Wartosc paczki to niekoniecznie kwota ktora zaplaciles. Vat naklada sie od WARTOSCI towaru. Jezeli celnicy beda miec podejrzenia, ze deklaracja celna jest zanizona, dostaniesz liscik z prosba o wyjasnienia. Jezeli nie beda miec podejrzen, to dostaniesz vat od deklaracji na przesylce. Jak wczesniej wspomnialem, wartosc przesylki moze byc wyzsza, niz kwota