Wpis z mikrobloga

Siadłem dzisiaj do dokumentacji ng2 - jestem w szoku, spodziewałem się chaosu a póki co jest przejrzyście, sensownie i prosto. Obym nie zapeszył ale wygląda jakby ng2 nie tyle był czymś zupełnie innym, ale serią wyciągniętych wniosków z tworzenia jedynki. Propsuję!
#angularjs
  • 6
@Mokatte: Nie miałem okazji sie wgłębić jeszcze, ale jak na szybko to trochę dziwnie wygląda składnia templatow - mnóstwo symboli, nawiasy, gwiazdki, hashe - jakoś nie do końca mnie to przekonuje, niby jest alternatywna forma, ale pewnie będzie mniej popularna w użyciu.
@ogur: To prawda, idealnie nie jest. Ale jeśli chodzi o takie detale to dzisiaj wydaje się to dziwne, a po jakimś czasie pracy w ng2, będzie to norma. Ważniejsze dla mnie jest to, że architektura wydaje się być przemyślana. Components składają do kupy to co w ng1 irytowało mocno, dyrektywy(i ich chaotyczność), kontrolery, service, factory, provider, configi - meh..

No i spodziewałem się więcej poruszonego Typescripta, w zasadzie w dokumentacji uznaje
@Mokatte: napisałem że przez 2-3 lata :P po tych 2-3 latach może zacznie się z tego korzystać na większą skalę, przecież dzisiaj angular 1 i inne js'owe frameworki to jest marginalny procent (około kliku procent razem ember, react, angular, backbone itp) patrząc w perspektywie wszystkich stron w sieci)
@Jurigag: No to mamy różne założenia. Dla Ciebie ng1 to marginalny procent w sieci, dla mnie ponad 50% ogłoszeń o pracę przy poważnym front-endzie. Popularność frameworka w całej sieci, a jego popularność na rynku pracy to zupełnie dwie różne kwestie.

Ja myślę już dzisiaj o nauce ng2 aby za rok czy dwa móc sobie to wpisać w CV - nie dlatego, że liczę na to, że angulara 2 zobaczymy na co
@Mokatte: no wiadomo że ogłoszenia o prace a użycie tego to dwie różne rzeczy, ale nadal, więcej na rynku będzie się przez najbliższy czas nadal szukało ludzi do angulara 1, do rozwoju, budowy i wspierania bieżących projektów, dopiero za te 2,3 lata będzie się pojawiało coraz więcej ofert w ng2

bo oczywiste jest to że jeśli ktoś ogarnia samego angulara, i nie miał nigdy styczności z takimi rzeczami jak require.js, es6,