Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki chciałem się dzisiaj pochwalić dwiema rzeczami ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pierwsza to mój shield Quadcoptera do Arduino, na razie sama płytka ale będzie lepiej.

Chciałem także pochwalić Pocztę ponieważ śmigła zamówione w sylwestra doszły wczoraj ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A może jakiś Mirek już kodził multicoptery na jakiś avr-kach/arduino? Chciałby się wymienić doświadczeniami?

#arduino #drony #zakupyzchin #chinskiecuda #diy #majsterkowanie #avr #programowanie #elektronika
Maciek-roboblog - Cześć Mirki chciałem się dzisiaj pochwalić dwiema rzeczami ( ͡° ͜ʖ ...

źródło: comment_wMKheHwj8dyybWzzRX4rOZDXPqavcOf2.jpg

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
@AntiPlay: Z chin mam tylko śmigła. Ale nijak się ma ta maszyna do takiego parrota za 1300. Koszt obecnie to jest jakieś 1200zł brak tylko systemu wideo. Tylko ta maszynka ma 60 cm odległości pomiędzy silnikami i śmigła o średnicy 25 cm ( ͡° ͜ʖ ͡°) i około 30 minut lotu (w najgorszym wypadku). Udźwig teoretycznie koło 3kg ale to się sprawdzi.
  • Odpowiedz
I w tak zwanym "utrzymaniu" wychodzi taniej. Ponieważ śmigła do DJI bodajże Inspire 1(nie wiem jak to jest w Parrotach) były bardzo drogie bo miały inne mocowanie i nie dobierzesz z chin ( ͡º ͜ʖ͡º) Trzeba było kupować ze sklepu DJI. O bateriach nie mówię :D
  • Odpowiedz
@mankej: Ojojoj mówisz, że na studbazie... Ehhh Ja jestem w szkole niższego stopnia ale wydaje mi się, że się uda. Silniki się kręcą w odpowiednie strony i implementuje teraz żyroskop więc teoretycznie progress ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Maciek-roboblog: do zabawy z ardiuno fajny projekt :) ja u siebie miałem gy-80 + nakładkę do rozszerzenia portów pwm , do tego napisałem prosty regulator PID. Niestety mój kod nie był zbyt optymalny i wszystko działało trochę za wolno, żeby utrzymać go dłużej przez chwile w powietrzu.
  • Odpowiedz