Wpis z mikrobloga

Przeglądam sobie tak #pokazauto i stwierdziłem że i ja się pochwalę moim wychuchanym dziadkowozem na czarnych blachach.
Od nowości w rodzinie, przeszedł z ojca na syna. Ode mnie dostał instalację lpg na której zrobiłem już prawie 40 tys km i dalej działa.
Zawsze jak nim jeżdżę to zakładam kapelusz i doklejam wąsa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#pokazauto #lanos #lpg
Pobierz
źródło: comment_MF8mflG8c7dUAOPpzyMDPQIsjmn1O5NO.jpg
  • 16
@KAROO: 1.5 16V - 100KM. Szału te silniki nie robią, ale jechać się jako tako da i nawet sprawnie wyprzedzać.
Czuć tylko strasznie różnice pomiędzy LPG a jazdą na benzynie (mam instalację II gen).
Na LPG jest pewnie jakieś 20 kucy mniej i dobija tylko do licznikowych 184 km/h. Na benzynie buja się wyżej - V max nie sprawdzałem bo strach w oczach i portki pełne ( ͡° ͜ʖ
@Razoer: oj to 1.5 16v przeżyje niejedno 1.2 tsi i wynalazki typu 0.9/1.0 z aut segmentu b ;) nie jest zły, choć 1.6 110km(?) prawilniejszy ;p no i już nie mówiąc o kolorze, prawie każdy lanos jest srebrny :D
@KAROO: na liczniku dopiero 158 tys km, także liczę że do 200-250 tys km dojeżdżę - z resztą to auto ma u mnie dożywocie :-)
Mój Lanos jest w wersji dla prawdziwych mężczyzn #pdk - nie ma abs, poduszek powietrznych, esp i innych systemów - liczą się tylko umiejętności kierowcy :-D
@vakir: Prawdę mówiąc to szkoda mi by było robić przekładkę - mam całkiem świeży silnik, który nigdy nie był katowany. Szkoda go wyrzucać z budy, po to by ładować C20XE, które pewnie dostawało w dupę w Calibrze :P
Opcję zmiany silnika będę rozważał gdy ten umrze a reszta auta będzie się jeszcze do czegokolwiek nadawać :)

BTW, co dokładnie zrobiłeś w swoim 1.6 i jaki był tego koszt?
@Kejran: Tak masz rację, 2 gen robi dużą zwężkę w dolocie i cenne koniki uciekają. Rozwiązaniem jest przejście na blosa albo sekwencję :) @Razoer: miałem nowy fabryczny silnik, Kolektor wydechowy c20xe + 2" przelot na dwóch tłumikach, i dolot simoty z nawiewem zimnego powietrza. Wypluło 124KM.
Można więcej zrobić z tego silnika ale kosztaa..... :P No C20xe raczej trzeba kupić za śmieszne pieniądze, i zrobić mu remont :)
@vakir: Ale ten Lanos z filmu idzie! Coś pięknego! :o

@Jerry664: Słyszałem opinię, że Lanosy produkowane przez zakłady FSO w Polsce nie były już takie jak pierwsze koreańczyki... Ale może to była tylko opinia.

Jak dostałem w swoje ręce Lanosa to mial ok 120 tys km nalatane (99r. produkcja) i od tego czasu dostał:
- instalacje LPG wraz z wyłącznikiem pompy paliwa 1300zł
- robiony rozrząd i wymiana tylnych sprężyny