Wpis z mikrobloga

Usmialem sie dzisiaj i bedzie to #logikaniebieskichpaskow . W Warszawie spadl snieg, wracam z pracbaza wjezdzam na osiedle, patrze a z hali garazowej wyjezdza bmw, gosciu gaz i delikatnie rzuca kuferkiem. Za nim Subaru chyba Forrester i chyba 4x4 bo rzuca sniegiem na lewo i prawo i idzie jak czolg. Przejechali, usmiechnelismy sie. Mysle sobie, nie bede gorszy, wylaczylem asc, gaz, reczny i wjazd do garazu na slisk. Faceci, snieg i samochody.

#motoryzacja #heheszki

  • 16
  • Odpowiedz
@doskasowania: coś w tym jest. Ja dziś wjechałem w swoją osiedlową uliczkę i z bananem na ryju wykrzyknąłem "NIEODŚNIEŻONE!". Po czym z maniakalnym uśmiechem chwyciłem ręczny, żeby zawczasu się przygotować do skręcania w miejsce parkingowe.
  • Odpowiedz
@doskasowania: coś w tym jest. Ja dziś wjechałem w swoją osiedlową uliczkę i z bananem na ryju wykrzyknąłem "NIEODŚNIEŻONE!". Po czym z maniakalnym uśmiechem chwyciłem ręczny, żeby zawczasu się przygotować do skręcania w miejsce parkingowe.


@farfocle_w_pepku: jak zobaczylem dzisiaj snieg, to zaczalem w glowie skanowac wszystkie znajome parkingi. Niestety odsniezaja :(
  • Odpowiedz
@doskasowania: AWD i RWD mają tę zaletę, że nie trzeba tykać ręcznego do dobrej zabawy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ostatnio jadąc BMW X3 zobaczyłem, że gość przede mną wyjeżdża z McDrive Mercedesem CLA zarzucając tyłem i też nie mogłem sobie odmówić wyłączenia DTC i pójścia w jego ślady dosłownie i w przenośni ;)
  • Odpowiedz
@macq2309: mam taki odcinek, gdzie czasem sobie roję, że moim fwd dupowozem też można się pobawić. Bruk i zakręty. Wchodzę w zakręt, dodając gazu, łapię podsterowność, puszczam gaz, przód łapie przyczepność, tył lekko zarzuca, kontruję. Taka tam namiastka, w dodatku lepiej tam nie przeginać z prędkością - drzewa i skarpa nie wybaczają ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@macq2309: mam taki odcinek, gdzie czasem sobie roję, że moim fwd dupowozem też można się pobawić. Bruk i zakręty. Wchodzę w zakręt, dodając gazu, łapię podsterowność, puszczam gaz, przód łapie przyczepność, tył lekko zarzuca, kontruję. Taka tam namiastka, w dodatku lepiej tam nie przeginać z prędkością - drzewa i skarpa nie wybaczają ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@farfocle_w_pepku: czym smigasz?
  • Odpowiedz
@macq2309: ja jadąc pod górkę na rowerze musiałem siedzieć (spadek 10-15st. centymetrowa warstwa śniegu). - inaczej tylne koło kręciło się w miejscu, jazda bokiem czy to rowerem (spore ryzyko, ale fajnie, da się wychylić z 70st., kiedyś na mokrej trawie zjechałem 10 m w dół przy spadku 30st. praktycznie pod kątem prostym), czy samochodem po śniegu szybko się nudzi (dzisiaj udało mi się z 40 km/h zrobić 140st. i jeszcze jechałem
  • Odpowiedz