Wpis z mikrobloga

1. Bądź #netflix
2. Wchodzisz na Polski rynek
3. W ofercie 10 filmów i seriali n krzyż
3. I tak nie mają polskich napisów
4. Aplikacja też nie ma polskiego interfejsu xD
4.89 Korwin
5. Przynajmniej pierwszy miesiąc za darmo
5. Potem jest drogo i cebula musi pracować cały dzień na abonament przy obecnych realiach
6. I tak nie zobaczysz Narcos, Fargo, HOC itp. netfixowych produkcji po polsku bo nie
7. Wieka gównoburza że Polacy złodzieje i nie chcą płacić za filmy i seriale których nie mogą zobaczyć XDD
8. Profit bo zebrałeś już tysiące danych w postaci e-maili oraz kart kredytowych i teraz można spamować


#heheszki #pasta #takaprawda
  • 25
  • Odpowiedz
@Sihill_pl: że niby co ?
@bartez_94: pewnie że tak. Ja tutaj nie twierdzę że nie powinni sobie na siłę tego kupować, ale jednak w usa/uk na netflixa stać (prawie) każdego, a u nas lekką ręką odpadł spory % potencjalnych klientów
@AdamZz: byłem blisko ;)
  • Odpowiedz
@Chcesz_Pomarancze: no nie zostaje jeszcze na bułkę z pasztetem... boże gdzie ja żyję, jeżeli wy serio za tyle pracujecie i nie bierzecie drugiej części pod stołem to ja szybciej firmę zakładam bo to ponad 30% darmowych pracowników by było
  • Odpowiedz
@rudy2007: @Sihill_pl: @bartez_94: @takbardzoanonimowy: Dane - kalkulator Razem, który z kolei w całości bazuje na danych Ministerstwa Finansów. Precyzując: miałem na myśli to, że przy zarobkach 1200 zł netto miesięcznie (czyli ok. 60 zł za dzień pracy) zostaje 40 zł na życie w przeliczeniu na jeden dzień miesiąca. Niestety, takie stawki w przypadku ochrony czy osiedlowych sklepików są ciągle powszechne.
  • Odpowiedz
kalkulator Razem

dane ministerstwa

@AdamZz: przecież one nie uwzględniają masy ludzi pracujących na czarno, gdzie umowa jest spisana na minimalną, a zarabia się pod stołem drugą taką kwotę
Wiem z doświadczenia
  • Odpowiedz
@Sihill_pl: Jeżeli mówimy o Netflixie i chcemy porównywać możliwości finansowe użytkowników w Polsce i Stanach, to musimy bazować na wspólnym mianowniku w postaci oficjalnych danych. W USA również wiele osób pracuje (częściową bądź w całości) na czarno.

@JestemPsem: Dane, na których bazowało Razem to bodajże liczba podatników podatku dochodowego od osób fizycznych opodatkowujących dochody za 2013 r. Rozbieżność pomiędzy 38% a podanymi przez Ciebie 10% jest jednak bardzo
  • Odpowiedz