Wpis z mikrobloga

Kieleckie Miruny pomocy, szukam jakiegoś solidnego dostawcy internetu. Nie mam jakichś niebotycznych wymagań, po prostu jak na umowie mam 10 Mbit/s to chcę mieć tyle stale w rzeczywistości. Mój dotychczasowy ISP zaczął od tygodnia lecieć w kulki, więc czas zacząć rozglądać się za alternatywą i zmienić jeśli nic się nie poprawi.

Co do kryterium zasięgu czy dostępności sieci, to nie mieszkam w bloku, więc Vectra czy UPC odpadają. Północno-wschodnia część miasta.
#kielce
  • 8
@jkbck: możesz skontaktować się z netcity - nie wiem czy u Ciebie jest zasięg, ale mają nawet spoko warunki. Ja jestem zadowolony z prędkości netu (miałem po WiFi, teraz mam od nich światłowód - miodzio), awarie się zdarzają - nie często. Nie mam porównania do cen w Kielcach, u mnie nie było bardzo alternatywy.
@grzemach: Oferta światłowodowa mi się podoba, ale znając życie do mnie nie sięgnie :p Tak orientacyjnie w jakiej części miasta mieszkasz? Może być PW.
Awarie, rzecz normalna, zdarzają się każdemu, kwestia tego jaka to mniej więcej częstotliwość i jaka jest szybkość ich usuwania?
@jkbck: napisz/zadzwoń do nich z zapytaniem.

wczoraj akurat miałem. Zgłosiłem awarię o 15:20, ok 17 była u mnie ekipa bo wg ich wiedzy wszystko jest w porządku w okolicy. Okazało się, że miałem końcówkę światłowodu uszkodzoną/wypiętą - nie mam pojęcia jak to się stało (acz to, że mam dzieci daje mi pewną wskazówkę).

Poprzednio nawet nie pamiętam kiedy była awaria.
@jkbck: nie, mam gdzieś od trzech lat taki normalny po kablu do ściany. Chciałam już rezygnować rok temu bo to jak on działa to jakaś porażka, ale mówili że będzie światłowód itd.. 10 km od Kielc mieszkam, u mnie duzo sąsiadów też ma netcity, czy to ma jakiś związek? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@jkbck: w sumie, znalazlam ich stronę, może mi założą ten światłowodowy za 1 zł :o ja tak bardzo się na tym nie znam, ale jak raz na jakiś czas przybywam do domu rodzinnego to mnie szlag trafia xD
@pusheeny: Póki co opieprzenie mojego ISP przyniosło efekt, zobaczymy na jak długo :p Całe szczęście umowa na czas nieokreślony. Jeśli bym zmieniał to tylko na światłowód.