Wpis z mikrobloga

Siedzimy z różowym i czekamy do rana. O 8.30 mamy prenatalne a o 3.00 pobudka, różowy poszedł do wc i krew. Dwunasty tydzień #!$%@? by to strzelił ( ͡° ʖ̯ ͡°) Oby wszystko było dobrze. Niech nocna trzyma kciuki za moją fasolkę!
  • 33
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@gugas: No chyba nie. Pierworódka wyczuwa od 18-20 tc, wieloródka może ze 2 tygodnie wcześniej.

Ruchy płodu to późno występujący, przypuszczalny objaw ciąży. Wieloródki zaczynają odczuwać ruchy dziecka wcześniej niż pierwiastki, zwykle około 16.-18. tygodnia ciąży (pierwiastki w 18.-20.tygodniu). Ruchy dziecka sa określane jako "bąbelki", "trzepotanie" lub jako ruchy podobne do perystaltycznych ruchów jelit.
  • Odpowiedz
  • 11
@mexi: Mylisz się. Płód się rusza jak #!$%@?, ale ma tylko kilka cm w tym czasie i dużo miejsca. Dopiero gdy miejsca zaczyna brakować, to kobieta odczuwa malucha. Natomiast ruchy w okolicach 12 tyg są nieskoordynowane i jeszcze niezależne od "myśli". Każdy kto był podczas Usg to potwierdzi.
  • Odpowiedz
@mexi: na odczuwanie ruchów dziecka też nie ma reguły, ja będąc w ciąży pierwszy raz poczułam w 14 tygodniu, więc dużo wcześniej niż teoretycznie powinnam.
  • Odpowiedz
  • 2
@monalisssa: Co miałem robić o 4.00 w nocy. Różowy na chwilę zasnął. Później zdecydowaliśmy, że jedziemy do szpitala sprawdzić czy wszystko ok, żeby się nie denerwować do rana.
  • Odpowiedz