Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki mój cumpel uwierzył (zainwestował) w Zbigniewa #stonoga , znaczy już w nie jego, bo on jest "czysty", spółka STARK AVG wypisana z KRS. Gdy do niego się pisze to każe szukać prezesa STARKa, bo on nie ma z tym nic wspólnego... Chodzi o Gazeta Stonoga i Alkohole Stonoga. 13 grudnia obiecał, że odda pieniądze. Mój znajomy nakłonił brata i matkę do inwestycji (8 tysięcy złotych), coraz bardziej sądzą, że Zbyszek ich #oszukujo i pieniędzy nie odzyskają, teraz jeden inwestor zaczął szukać sposobu na dotarcie do jak największej liczby inwestorów i Zbyszek robi mu niezły przypał(publikuje jego zdjęcia i pisze, że dostanie wperdol i po p**dzie. #polska jednak nie przychylna inwestycjom. Należę do wyborców #korwin może macie jakiś pomysł jak pomoc cumplowi i jego rodzinie? Czekać na obietnicę czy zacząć działać? Tutaj więcej na fp:
Link do FP "oszukanych inwestorów"
ciekawostka jest Tomek ze Szwecji co zainwestował 100k złotych.
  • 21
@Krolowa_MLWP: chaotycznie i szybko napisane, ale w skrócie, Stonoga polecał inwestycje w alkohole stonoga i gazeta stonoga, duże dywidenty, ludzie inwestują, a spółka zostaje rozwiązana.
@Straho6: Póki co, nie ma co robić #afera, obiecał oddać na jakimś filmiku zainwestowane pieniądzę, tylko go odszuakć nie mogę :) Z tego co się orientowałem, bo chcę pomóc znajomym... po pieniadzę muszą się zgłosić do prezesa STARKa, a nie Stonogi.
@Kollo: Ale czy oni maja jakas umowe podpisana przez STARK AVG? Jesli tak to moze wiesz na jakich zasadach dokonywali tych inwestycji? Mi cala sprawa wyglada na legalne dojenie frajerow.
@Calhil: Akurat znajomy teraz pracuje z ojcem od rana do wieczora i wypowiedzenie słowa Stonoga przy nich może skutkować oberwaniem młotkiem, kielnią, betoniarką, ale się dopytam, jeśli się nie mylę to otrzymywali papiery pózniej od notariusza, że są właśćicielami i posiadają określoną liczbę akcji.
@Kollo: Spolka stark avg nadal funkcjonuje. Jest w KRS. Nie wiem jakie umowy podpisywano z p. Stonogą ale w spółce z o o nie ma akcji tylko udziały których zbycie następuje z podpisem poświadczonym przez notariusza. Jezeli wspólnicy, w tym pani stonoga, rozwiążą spółkę to musza zaspokoić wierzycieli w tym Twojego colege. Kapitał zakladowy wynosi 5k co nie oznacza ze to caly majątek acz byłbym ostrożny.
@Kollo: Z tym zaspokojeniem to przesadziłem. Przecież colega jak rozumiem zawieral umowę ze Stonoga jako wspólnikiem Stark. Bez umowy colegi oraz umowy spółki Stark trudno cos dodac. Poza tym ze na pierwszy rzut oka zaryzykował colegą i inwestycja nie wyszla. Czy to oszustwo? Nie wiem.

@dorogon wybaczam.
@marianbaczal: Co Ty mi narzucasz? Masz rację udziały, nie jestem bierny w te sprawy. Nic nie inwestowałem, nawet FP nie jest mój, dlaczego zarzucasz mi jakieś inwestycje? Ja nawet na tacę nie daję, a Ty mówisz że z kolegą inwestuję? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Calhil: Były umowy podpisane (chyba) i coś dostali z powrotem, albo mieli dostać. Jutro się podpytam dokładniej.
@marianbaczal : Masz rację spółka jeszcze fukncjonuje, ale z tego co raz Stonoga publikował, (wspólnik/Prezes) uciekł z pieniędzmi :)