Wpis z mikrobloga

Koszt zapisania się do klubu ZKS to 632 złote ze wszystkim, łącznie z ubezpieczeniem i składką na cały rok. W najbliższą sobotę prawdopodobnie wezmę udział w zawodach strzeleckich w ZKS. Przy zapisywaniu się do klubu było potrzebne zdjęcie, miałem gdzieś schowane w szafie jedno zdjęcie.

W grafice przedstawiam dotychczasowy kosztorys - dość orientacyjny, nie prowadziłem go regularnie, w 10 minut go uzupełniłem.

#graczznumerempierwszymstrzela taguję też #strzelnica i #bron z dwóch powodów- osiągnąłem pewien krok milowy w kierunku zdobycia pozwolenia na broń. Drugi powód to pytanie do Was:

jaką polecacie amunicję do celów typowo kolekcjonerskich i hobbystycznych - nie zależy mi na precyzyjnym strzelaniu, a na tym, żeby broń ładnie wyglądała - o energii większej niż .22LR, ale mniejszej niż 9x19 i jednocześnie, żeby była to popularna amunicja?
Pobierz g.....m - Koszt zapisania się do klubu ZKS to 632 złote ze wszystkim, łącznie z ubezp...
źródło: comment_ykV9mRBG8hc6ZeKQnUl2dYrmGgQ4ukiJ.jpg
  • 16
jaką polecacie amunicję do celów typowo kolekcjonerskich i hobbystycznych - nie zależy mi na precyzyjnym strzelaniu, a na tym, żeby broń ładnie wyglądała - o energii większej niż .22LR, ale mniejszej niż 9x19 i jednocześnie, żeby była to popularna amunicja?


@graczznumerempierwszym: znaczy jeśli chodzi o broń krótką to jedyny racjonalny wybór to 9X19, jeśli chodzi o długą to .223 rem i kupujesz jakieś AR15 albo rosyjska 7.62 i kupujesz coś z
@graczznumerempierwszym: Rozumiem, że te treningi obowiązkowe?
Jeszcze egzamin na patent - 400zł.
Badania lekarskie - 50-100zł.
Wydanie licencji - 50zł.

Obecnie czekam na licencję i będę mógł wziąć udział w pierwszych zawodach by wyrobić potrzebne starty i starać się o pozwolenie na broń ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Co do amunicji, skoro większe niż boczny, nie mniejsze niż 9mm, to najpopularniejsze ammo to chyba będzie właśnie wymienione już
@graczznumerempierwszym: nic się nie zmuszaj, strzelaj z czego lubisz. później zdecydujesz. ja strzelam że wszystkiego co wpadnie w ręce. na 9x19 mi tylko cz shadow i p99 spasowaly.

Na .32 to polecam cos z konwersja. masz wtedy jeden pistolet z którego możesz strzelać .22 i .32.

Osobiście najbardziej mi podchodzi 9x18 makarov, na drugim miejscu chyba 7,62x25...a dopiero później te współczesne :)
@graczznumerempierwszym: Niby brać możesz ale pewnie to od klubu zależy.
Ja bym raczej przeznaczył te pieniądze z treningu na egzamin na patent, badania, licencje. Wziąłbym trening 2x boczny, 2x 9mm. Ale to ja, gdzie obecnie na głowie mam dużo wydatków ;)
@graczznumerempierwszym: ja bym powiedział, że całkowity koszt zapisania się do ZKS to wpisowe na staż + koszt wszystkich strzelań na stażu + koszt ostatecznego zapisania się + składka. Tak więc wychodzi w okolicach 1200 zł...