Wpis z mikrobloga

Cześć. Mirki. Mam sobie już od dłuższego czasu #linux #elementaryos i wszystko jest super. Jednak ostatnio wzięło mnie na gry, działają dobrze ale z aktualnymi sterownikami mogłyby lepiej. Wszedłem sobie na stronę nvidii okazało się, że są dostępne sterowniki 358.16 a ja mam 352.63. Wpisałem więc w terminalu sudo apt-get install nvidia-358 i co? Nic nie znalazło. Próbowałem też zainstalować jakieś wcześniejse, ale wszystko to samo "Nie udało się odnaleźć pakietu". Pogooglowałem trochę znalazłem to http://elementaryos.freesoftware.cba.pl/ dodałem respozytoria tam podane, sudo apt-get update i dalej to samo. Jakieś pomysły? #pomocy
  • 7
@Nocnik123: W Elementary nie ma przypadkiem specjalnego menadżera sterowników dodatkowych? Tam się to chyba dało wyklikać. Ewentualnie pobierz sobie z oficjalnej strony nvidii i sam zainstaluj :P

edit
Mniej więcej TAK to wyglądało.
@zjemcimatke: W tej wyszukiwarce nie pokazuje najnowszych. Próbowałem już zainstalować instalatorem najpierw kazało mi wyłączyć "x", więc wszedłem w ctrl+alt+f1 wyłączyłem, uruchomiłem instalator i dupa. Czepia się, że coś tam jest uruchomione nie pamiętam nazwy coś na "n". To nie na moje umiejętności najwyraźniej. Dlatego chcę apt-getem zainstalować.
@Nocnik123: A po wykonaniu ctrl+alt+f1 wpisywałeś: sudo services lightdm stop? Też miałem problem z "czymś niewyłączonym". O ile dobrze pamiętam to w grubie sobie zmieniłem żeby system wystartował wyłącznie w trybie tekstowym i stamtąd już bez problemów udało mi się zainstalować sterowniki.

edit
Przed instalacją nowych sterowników dobrze jest wywalić stare.