Wpis z mikrobloga

Twojej szczególnej macierzyńskiej trosce powierzam Niezależne Samorządne Związki Zawodowe „Solidarność”.Kieruj Matko nimi i ochraniaj ich prawa, które biorą w ochronę interesy ludzi pracy oraz bronią ich praw i godności.Błagam Cię weź w opiekę naszą Ojczyznę, żeby Polska stawała się co-raz bardziej mieszkaniem ludzi, mieszkaniem dzieci Bożych, żeby zwyciężały w niej: sprawiedliwość, wolność, pokój, miłość i solidarność.
Na koniec powiem krótko: kieruj mną, Matko chcę być narzędziem w Twych rękach na rzecz Ojczyzny, Kościoła i drugiego człowieka
Zwróć szczególnie Swe miłosierne oczy na robotników i rolników z Gdańska i całego Kraju. Opiekuj się nimi oraz umacniaj ich wolę i serca w walce o słuszne prawa dla Ojczyzny i Kościoła w Polsce.
Amen.

Jasna Góra, 21 październik 1980 r.
PRZYSIĘGA PREZYDENTA-ELEKTA
LECHA WAŁĘSY

Królowo Polski, w tej dziejowej chwili, stoję przed Tobą, u źródeł mego zawierzenia.
Obejmując z woli Narodu urząd Prezydenta Najjaśniejszej Rzeczypospolitej Polskiej, świadom odpowiedzialności wobec Boga, Narodu, historii i sumienia - przy-sięgam:
niezłomnie strzec godności Narodu oraz suwerenności i bezpieczeństwa Państwa
wobec wszystkich obywateli naszej Ojczyzny kierować się sprawiedliwością i miłością
praw Rzeczypospolitej wiernie dochować
służbie Narodowi i Ojczyźnie poświęcić się niepodzielnie
Przysięgam!
Tak mi dopomóż Bóg

Lech Wałęsa

Jasna Góra, 11 grudnia 1990 r.

LISTA ZESPOŁU WOTYWNEGO LECHA WAŁĘSY
PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ:

1. Medal Pokojowej Nagrody Nobla
a) Medal Pokojowej Nagrody Nobla
- złoto,  6,4 cm
- av.: w polu głowa Alfreda Nobla z lewego profilu, w otoku napis: „ALFR. NOBEL. NAT. MDCCCXXXIII. OB. MDCCCXCVI+”
- rev.: w polu trzy sylwetki nagich mężczyzn w tańcu obejmujących się rękoma; w otoku napis: „PRO. PACE. ET. FRATERNITATE. GENTIUM”
- rant: napis - „LECH WALESA PRIX NOBEL DE LA PAIX 1983”oraz dwa znaki: 1) nieczytelny, 2) z cyfrą „780”
b) Dyplom Nagrody Nobla - karton oprawiony w skórę barwioną na kolor ciemnoniebieski
- 33 x 26 cm (po zamknięciu)
- na górnej stronie okładki tłoczony i złocony napis: „NOBELS FREDSPRIS / 1983”
- po otwarciu na lewej stronie grafika w kolorze sepii z przedstawieniem gołębia siedzącego na gałęzi winnej latorośli, obok kłosy zboża
- na stronie prawej właściwy dyplom, drukowany, z czterema odręcznymi podpisami członków Komitetu Nagrody Nobla, u dołu tej strony, po lewej, tłoczona w skórze sygnatura introligatora: „H. M. REFSUM”
- strona dolna okładki niezdobiona
2. Długopis z podobizną Ojca Świętego Jana Pawła II
Tym długopisem został podpisany dokument „Porozumienia Gdańskiego” 31 VIII 1980 r. Otrzymał go Lech Wałęsa – Przewodniczący NSZZ – „Soli-darność” na Jasnej Górze od paulina brata Juliana Cieślińskiego
3. Garnitur orderowy Stanów Zjednoczonych Ameryki
  • 11
@lechwalesa:

Twojej szczególnej macierzyńskiej trosce powierzam Niezależne Samorządne Związki Zawodowe „Solidarność”.Kieruj Matko nimi i ochraniaj ich prawa, które biorą w ochronę interesy ludzi pracy oraz bronią ich praw i godności.Błagam Cię weź w opiekę naszą Ojczyznę, żeby Polska stawała się co-raz bardziej mieszkaniem ludzi, mieszkaniem dzieci Bożych, żeby zwyciężały w niej: sprawiedliwość, wolność, pokój, miłość i solidarność.

Na koniec powiem krótko: kieruj mną, Matko chcę być narzędziem w Twych rękach na
@ShlomoShekelstein:
Człowieku kolejny raz Oświadczam .Nigdy nikomu nie dałem się zwerbować .

Nigdy nie współpracowałem z SB w tym znaczeniu .

Nigdy nie kablowałem ustnie i na piśmie na nikogo .

Nigdy nie brałem pieniędzy za donoszenie , bo takowego nigdy nie było .

Walczyłem przegrywając , wielem bitew , ale ostatecznie wojnę z komuną wygrałem .

Pełne zwycięstwo przekazałem Narodowi
Nigdy nie współpracowałem z SB w tym znaczeniu .


@lechwalesa: A w jakim znaczeniu pan współpracował? Bo właśnie to wszystkich interesuje, trzeba powiedzieć jasno, o co chodziło.

Poza tym to niech pan nie odpisuje zielonkom, tylko pomarańczowym i bordo.
Pełne zwycięstwo przekazałem Narodowi


@lechwalesa: Więc dlaczego tak wielu komuchów pozostało u władzy? Ty paskudniku, Kiszczak i Jaruzel za tłumienie strajków mieli ogromne emerytury i nigdy ich nie skazaliście a mój dziadek - Powstaniec Warszawski, pułkownik Wojska Polskiego dostaje jakieś marne grosze na życie po latach PRAWDZIWEJ SŁUŻBY dla Polski.
Obiecaliście tym sowieckim świniom, że ich nie osądzicie i nie skażecie? To był jakiś warunek?