Wpis z mikrobloga

Czy teoretycznie jest możliwe, ze LOTTO to ustawka? Jesli mieli by system generujący im na podstawie danych z kolektur, jaka kombinacja nie została przez nikogo wybrana, mogliby tak spreparowac losowanie, ze nikt nigdy by nie wygral? Jesli spojrzy sie na wyniki losowan: http://www.lotto.pl/lotto/wyniki-i-wygrane , to raz, ze padaja tam dziwne kombinacje (cyfra 2 pada bardzo czesto), a dwa zobaczcie na wygrane - ilu ludzi trafilo 6. Jesli kombinacji jest iles miliardow, to nawet przy zalozeniu ze gra milion osob, to tak czeste "wygrane" sa podejzane, i mogą byc ustawione. #teoriespiskowe
  • 36
  • Odpowiedz
@lubielizacosy: tak, obliczy natychmiast co ma wypaść, czego nikt nie postawił.
Ja się zastanawiałem nad wersją, że miałby wypaść dany unikalny wynik, i że byłoby wiadomo że taki kupon ma np. tylko 4 osoby w kraju, i one mają się podzielić szóstką.

choć w sumie to też do ustawienia jest ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@pzlpzlpzl: Szansa na to, że Lotto jest ustawione jest całkowicie realna - od strony technicznej, w erze komputerów i z komputerowym systemem wykonanie tego nie stanowi wielkiego problemu.

Druga sprawa to, ze nikt, absolutnie nikt nie ma w jaki sposób tego sprawdzić czy jest ustawione czy nie. Więc mogą oszukiwać bo i tak nikt się nie dowie. Jako, ze prawie całą robotę ustawienia takich losowań wykonują maszyny i komputery to prawdę
  • Odpowiedz
@pzlpzlpzl: wystarczy sobie uświadomić kiedy są wielkie kumulacje, zawsze przed świętami, przed długimi weekendami, kiedy ludzie czują się swobodniej, mają czas na zakupy i mogą wstąpić do kolektur, sprawdźcie sami.
  • Odpowiedz
@pzlpzlpzl: ale fajnie jakbyś to poparł jakimiś tezami jak to robią, czy "udają" losowanie odpowiednich liczb, czy co? Bo takie #!$%@? hurr ustawione bo cośtam sie nie może stać to w stylu "politycy kradno".

@spere: mnie właśnie najbardziej zastanawia czy możliwe jest ustawienie tych maszyn na kulki (czego juz chyba nie robią do wszystkich losowań)? Czy w jaki sposób mogłoby to być ustawiane jak masz te maszyny? Nawet jak sobie
  • Odpowiedz
@tony_soprano: No ale co ci mam napisac? Wg mnie to bardzo prosto zrobic, po tym jak mają dane z kolektur (kolektury są czynne do 19), losują sobie kombinacje nie wybraną przez nikogo, no a potem wystarczy magnes w pileczkach i to wszystko.
  • Odpowiedz