Wpis z mikrobloga

Mirki, używam wolantu od ch products. Wiadomo, żadne cudo, plastik i w ogóle. I dlatego zastanawiam się nad wolantem + przepustnicą od saiteka. Miał ktoś oba te wolanty i może potwierdzić, że to jest jakaś wielka różnica?
#fsx
  • 5
@kett47: mam saitek pro yoke, ale nie mam porównania z CH. Przepustnica działa elegancko, wolant na początku był dosyć sztywny ale powoli się "wyrabia"
Jedna wada: oś Y (wolant do siebie) ma dead zone ok. 1cm. Pozostałe osie w tym oś Y od siebie nie mają żadnych dead zonów. Nie wiem czy taki egzemplarz mi się trafił czy to powszechna usterka
@MirkoStats: ja w ch mam deadzone na przepustnicy. Musiałem sie nieźle nakombinować, żeby móc w fsx ustawić throttle na idle, bo zawsze zostawało 1% i nie mogłem wstecznego włączyć.. A jak z jakością wykonania? To też jest plastik, czy są metalowe elementy?
@kett47: plastik, na górze wolantu kawałek metalu z napisem "saitek" i ładnym śrubowaniem. Nie trzeszczy, dosyć solidne. Ale radzę przetestować Saiteka przed zakupem bo nie każdemu podejdzie szczególnie jak używałeś miększego CH to sterowanie małą cessną na początku może być nieco utrudnione.
Zbieram się do rozkręcenia całości i ew. nasmarowania, zobaczymy jak będzie chodzić
Pobierz M.....s - @kett47: plastik, na górze wolantu kawałek metalu z napisem "saitek" i ładn...
źródło: comment_p8A38qIK1coZx7Lc9Vsgcr0afQXEdI41.jpg
@kett47: kupilem kiedys yoke od saiteka i teraz mam drgania na osiach przepustnicy, migocze mi wyswietlacz z zegarem i czerwony wklesly przycisk jest jakby przyblokowany, ale nadal klika. Nie wiem czy polecilbym ten produkt.