Wpis z mikrobloga

Od pewnego czasu korzystam prywatnie z #iphone 6, po przesiadce z Lumii 625 i w sumie jestem zadowolony, choć porównując z moją służbową #lumia930 wcale przepaści nie ma. No, ale na podsumowania czas jeszcze przyjdzie jak trochę dłużej #ios poużywam, na razie jestem w miarę zadowolony, z jednym jednak ogromnym wyjątkiem.
SŁOWNIK.
Jezu, jak można było to tak #!$%@?ć. Ajfon ma chyba najgorszy polski słownik jaki można sobie wyobrazić. Do WP nie ma nawet startu, ale takich idiotycznych podpowiedzi nie widziałem nigdzie, również w Androidzie.
Przykłady mógłbym mnożyć, na screenie jeden z przykładów rozmowy z kumplem.
#apple #iphone6
advert - Od pewnego czasu korzystam prywatnie z #iphone 6, po przesiadce z Lumii 625 ...

źródło: comment_Z2yp941kJkD8uBB2pNazDX75Z1Y0Hb9p.jpg

Pobierz
  • 9
@BooB: ano, kolejna rzecz z WP, której mi brakuje
@bocznica: screen jest z kompa, ale kolega pisał na iP
@peres: swiftkey to jest co, to szuranie po ekranie? nie lubię, ciągle mam wrażenie upieprzonego ekranu i smug na nim
@advert: Mam wprost przeciwne wrażenia. Używam na co dzień Lumii, a od niedawna użytkuję także iPada - piszę w nim bez żadnych błędów, a prawie wszystkie podpowiedzi są sensowne. Za to pisanie czegokolwiek na Lumii jest dużo bardziej skomplikowane - często podpowiedzi są idiotyczne i łapię się na tym, że często wybieram z palca podpowiedź (czyli nie tę najbardziej sugerowaną przez soft, ale jedną z alternatywnych). Na iOSie przeciwnie - przez
@lecielinfini: no to ciekawe spostrzeżenie. Weź jednak pod uwagę, że na iPadzie masz większe klawisze, więc i być może mniej błędów robisz.
Mnie w iOS szczególnie irytuje jeszcze jeden feler - ułomny algorytm rozpoznawania rodzajów błędów. WP bardzo zgrabnie identyfikuje słowa, np. gdy napiszę "dobteraz" to WP ogarnia to, że literka "b" jest tuż nad spacją i prawdopodobnie chodziło mi o "do teraz". iOS natomiast uznaje, że rozsądniej jest zasugerować -
@advert: mam xiaomi i używałem klawiatury Google i teraz używam klawiatury Xperia. Słownik w tej Google to ja nie wiem skąd się wziął. Ten w IPhone jakoś szybko się ogarnia i dobrze się na niej pisze :).