Wpis z mikrobloga

Mirki, miałem jakiś czas temu zalaną klawiaturę w laptopie. Została wysuszona i od tego czasu kiedy ją podpinam to laptop cały czas się włącza i wyłącza (przycisk on/off jest częścią klawki picrel). Jakie są szanse, że wymiana samej klawiatury na nową rozwiąże problem? Wiązałoby się to z wydaniem ok 70$ więc chciałbym się upewnić ;)
#pytanie #pytaniedoeksperta #laptopy #komputery #naprawalaptopow
ostry_wodorosty - Mirki, miałem jakiś czas temu zalaną klawiaturę w laptopie. Została...

źródło: comment_wPXCVVeVD3D9aZJDUyoHVdr75ra8UtmD.jpg

Pobierz
  • 17
@Kokon89: odpisali mi tydzień temu, że musiałbym cały palm rest z klawiaturą wymieniać ale wczoraj znalazłem aukcję z samą klawką dlatego ponawiam pytanie
@mammon: żeby sprawdzić, muszę wydać 70$ :D
@vvkurvv_ostry: wszystko inne działa, nawet podświetlenie klawiatury
@DamiDami: tak, ale od razu bateria wyjęta i osuszony w okolicy pieca (nawet się trochę zaślepka od ramu i dysku wygięła :P)
@50mm: wszystko to było zrobione. Napisałem wyżej jakie
@ostry_wodorosty: jeśli podczas zalania był włączony, czyli w obwodzie było napięcie, to najprawdopodobniej poprzepalały się styki na płycie głównej i stąd problemy z zasilaniem/uruchomieniem. Niezbędne w tym przypadku jest lutowanie lub wymiana płyty głównej, ale niewykluczone, że w tym przypadku wystarczy wymiana klawiatury i tego bym Ci życzył bo będzie to o wiele tańsze w naprawie.
@ostry_wodorosty: wyjmij ją, wyczyść. Zainstaluj starą zalaną klawiaturę do nowego lapciaka. jak działa znaczy, że masz problem, który jest o wiele bardziej kosztowny niż wymiana klawiatury. Czy ja naprawdę chcę Ci pomóc? NAPRAWDĘ ;)
@ostry_wodorosty: Ostatnio wymieniałem podobna klawiaturę w Acer. Lutownicą oporowa na najniższej temperaturze "odlutowałem" klawiaturę a potem nową zamontowałem i "zalutowałem" w tych samych miejscach na tych samych kołeczkach. Jeżeli jakiś mi odpadł to uzupełniłem klejem na gorąca.
@ostry_wodorosty: Ja kilka tygodni temu miałem problem z klawiaturką w tejszybie. "zalana" klawiatura - wymieniłem na CITO [wykręciłem, zamieniłem na kompatybilną, ale bez klawiatury alfanr.] Zadziałało, wiec kupilem oryginał i bangla.
@DamiDami: nawet jeśli klawiatura jest odłączona? Ten problem występuje dopiero w momencie wpięcia taśmy klawiatury w płytę główną. Dlatego wydaje mi się, że na tych ścieżkach w klawiaturze jest jeszcze jakaś wilgoć czy coś.
@mammon: w trzech serwisach powiedzieli, żebym dał im lapka z nową klawiaturą to sprawdzą - inaczej będę musiał u nich zamówić klawiaturę (400 złotych na dzień dobry)... ;( nie wiesz czasem czy inna klawiatura pasowałaby mi