Wpis z mikrobloga

Elo mireczki. Kolejny problem zielonego kierowcy. Szron na szybach od wewnątrz, puszczam nawiew na przednia szybę ale teraz jak jest zimno to to powietrze ledwo się ogrzewa i nic to nie daje, nawet po 20 min jazdy. Praktycznie nie da się jechać. Czy jest to kwestia filtra przeciwpyłkowego czy jakieś inne jeszcze źródło. Wiem że trzeba wietrzyć ale w taki ziąb się nie da + to i tak nie usunie starego szronu. No i cóż jeszcze auto mi gaśnie jak jadę na gazie, nawet na podgrzanym silniku ale to chyba w miarę normalne? ps. Astra F, 2000 jak coś więc stare technologie.
#samochody #motoryzacja #pytanie
  • 25
@wezsepigulke: może być też kamień w obwodzie chłodzenia. jeżeli samochód gaśnie i jest taki objaw to bym bardziej obstawiał reduktor gazu - jest chłodzony płynem chłodniczym. warto też sprawdzić czy jest płyn chłodniczy w wystarczajacej ilosci bo może być wyciek i nie ma czym grzać kabiny ( ͡° ͜ʖ ͡°) a na szron i wilgoć w aucie to wymiana filtra oraz żwir dla kota w bawełnianym worku.
@AdrianV91: możesz trochę pojeździć, choć jak u Ciebie po 20 min dalej niezbyt ciepłe powietrze to trochę dziwne (chyba ze diesel) - z chłodzeniem masz ok? ale może trzeba wtedy pojeździć 40 minut.

A jak nie, to farelka :) musisz odparować całą wilgoć i wywietrzyć z auta. Oprócz tego jakieś pochłaniacze, żeby pozbyć się tej która siedzi w tapicerce. No i sprawdzić, czy gdzieś się nie dostaje przez nieszczelności.

Szron masz
@AdrianV91: Wysusz dywaniki. poszukaj czy gdzieś nie masz mokro we wnętrzu (nieszczelne wnętrze) Szyby umyj i spryskaj antyparą (są takie szpraje) Zamknij obieg powietrza ale podstawa to nowy filtr przeciwpyłkowy. Co do ostatniego zobacz reduktor bo ewidentnie zamarza. Sprawdź też termostat. W starszych pojazdach były źaluzje czy osłony na grill które ograniczały przepływ powietrza przez chłodnicę i przez to auto szybciej się nagrzewało Możesz spróbować januszowy patent z kartonem przed chłodnicę
@AdrianV91: Na gazie gasnąć nie powinno. Strzela Ci? Co do szyby jak miałem kiedyś Lanosa to problem był z cięgnem, które po pęknięciu nie otwierało nawiewu na szybę. A co do ciepła, to powinno być gorąco mimo temp na zewnątrz. Sprawdź czy masz płyn chłodniczy, jak brakuje - dolej. Tylko sprawdzaj i dolewaj na zimnym silniku. Możesz mieć też zakamienioną nagrzewnicę. I ten filtr kabinowy warto sprawdzić... O ile astra ma
Dzięki za tipy. Dla każdego po plusie za zaangażowanie ;D Jutro posprawdzam co i jak. Żwirek mam to wrzucę do środka, płyn sprawdzę bo to umiem, termostat i pyłkowy to chyba mechanik już prędzej, chyba że łatwa wymiana.
@dd66: Przy sprawnym samochodzie. sprawna i dobrze zamontowana instalacja nie powinna robić żadnych problemów z ogrzewaniem. Te problemy o których napisał @AdrianV91 to ewidentnie problem z układem chłodzenia gdzie ciecz chłodząca nie nagrzewa się do optymalnej temperatury. Dlatego podstawą jest w autach z gazem odpowiedni termostat gdyż reduktor to dodatkowe urządzenie wpięte w układ a niesprawny czy źle zamontowany reduktor potrafi skutecznie zaburzyć pracę termostatu czy układu chłodzenia