Wpis z mikrobloga

#budujzwykopem #energetyka #tauron

Mirki podłączam budynek do sieci energetycznej.
Mam założoną skrzynkę na licznik przy płocie. Instalację w budynku zrobioną i odebraną przez elektryka.
Teraz wybieram się z tym odbiorem do Tauronu. Jestem ciekawy czym mnie tam zaskoczą...

Można liczyć na G11 czy tylko C11 (taryfa budowlana)?
  • 27
  • Odpowiedz
@thymusPL: jest tynk, są gniazdka...


Przecież tego nikt nie sprawdza. Mam też złącze docelowe. Zero skrzynek budowlanych (leciałem z agregatu).
  • Odpowiedz
@defoxe: niczym nie zaskoczą, jeśli jest stan tzw deweloperski i bialy montaż elektryczny jest zrobiony to nie ma powodu by nie dostac taryfy G 11.
  • Odpowiedz
po zakończeniu budowy zlecamy geodecie zrobienie inwentaryzacji po budowlanej. (geodeta robi mapkę)
Do uzyskania pozwolenia na użytkowanie budynku potrzebujemy:
odbiory:
wodociągi, elektyka, gaz, kominiarz, + mapka od geodety z inwentaryzacją.
  • Odpowiedz
u Taurona znalazłem coś takiego


@Karmazynowy_Rycerz: to dotyczy zmiany charakteru użytkowania energii elektrycznej, ja nie mam od nich prądu.

po zakończeniu budowy zlecamy geodecie zrobienie inwentaryzacji po budowlanej. (geodeta robi mapkę)


Powiedzmy, że jestem w trakcie...

Do uzyskania pozwolenia na użytkowanie budynku potrzebujemy:

odbiory:

wodociągi, elektyka, gaz, kominiarz, + mapka od geodety z inwentaryzacją.


@senser: Ok, zgadza się. Z tym, że wiesz... Dochodzimy do tego, że by uzyskać prąd G11
  • Odpowiedz
@defoxe: U mnie po zgłoszeniu pisma o zmiany taryfy znienacka zmienili bez problemów. Jak zadzwoniłem się spytać kiedy przyjadą obejrzeć dom to mi powiedzieli że ktoś juz był i widział dym z komina tzn. dom skończony :) Ciekawe jak w lato to robią.
  • Odpowiedz
@defoxe: Podobno od jakiegoś czasu już nie robią problemu, mi wystarczyło tylko złożyć wniosek i podpisać nową umowę i zmienili taryfę. Nie trzeba było mieć żadnych odbiorów, zaświadczeń ani nic, tylko piszesz, że już stan surowy zamnkięty i tyle.
Ja zmieniałem w czerwcu 2015.
  • Odpowiedz
@Alpha_Male: @thymusPL: @senser: @Karmazynowy_Rycerz:

daj znać jak u Ciebie poszło :)


Właśnie wróciłem do domu. Byłem w Tauronie złożyć druczek zaświadczający o gotowości instalacji.
Tyle fajnie, że nie czekałem w kolejce z numerkiem. Formularz odebrała pani z informacji.
Skwitowała jedynie, że gdy będzie gotowa umowa do podpisania - będą dzwonić.
Ok.
Pytam, czy skoro (nazwijmy to tak) "się buduję" to będzie to taryfa budowlana, czy też "normalna"... "Docelowa".
  • Odpowiedz
@Karmazynowy_Rycerz: Hmm, no można... Zadzwoniłbym, nawet nagrał rozmowę i owe wewnętrzne rozterki rozwiał. Jednak już dzisiaj odpada, bo do 18:00 mają infolinię. Tylko też nie wiem, czy jest sens aż taką zadymę robić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Faktycznie (z całym szacunkiem) ale z kobietami na tego typu stanowiskach ciężko się rozmawia.

  • Odpowiedz