Wpis z mikrobloga

Małe CSI Wykop - bardziej lokalnie, bo MAZURY!

UWAGA!

Poszukiwany serek waniliowy z krótkim terminem ważności - wiem, brzmi zabawnie, ale.. Lata 1997-2007 gdzieś w takim okresie czasu podczas spędzania wakacji na jachcie, płynąc całym szlakiem jezior mazurskich.. Zawsze będąc w Giżycku i Mikołajkach w lokalnych sklepach kupowało się WYŚMIENITY serek waniliowy, którego data ważności, przydatności do spożycia miała tylko parę dni, może tydzień. To musiało być coś bardzo lokalnego, z jakiejś lokalnej mleczarni..

Ktoś z Mirków ma pomysł jak to się nazywało? Czy jeszcze istnieje?

Byłem dwa lata temu w Mikołajkach to poszedłem do sklepu gdzie zawsze go kupowałem.. Opisałem całą historię ;) i jedna starsza sprzedawczyni wiedziała o czym mówię, ale też niestety nie pamiętała jak się on nazywał...

#csiwykop #mazury #pytanie #gizycko #mikolajki
  • 11
@ChineseMobilePhones: Pamiętam czasy, kiedy w sklepach był tylko jeden serek waniliowy, w białożółtym opakowaniu i smakował bosko, mimo że nie był tak przesłodzony jak obecne. Tęsknię. Przez jakiś czas na rynku pojawiła się podróba w niemal takim samym opakowaniu i nawet przez jakiś czas smakowała podobnie, ale potem zmienili skład i to zaczęła być woda z serem, błe.