Wpis z mikrobloga

Mirki, mój samochód podaje prąd w gniazdku zapalniczki nawet po wyłączeniu zapłonu.
Mam telefon na stałe w uchwycie do Yanosika, map i Spotify (DAC w radiu ekstremalnie kiepski więc słucham przez AUX ;/).
I tu pytanie - co zrobić/zamontować aby ładowanie telefonu trwało tylko gdy zapłon jest włączony?
Pomyślałem o automatycznym włączniku do świateł dla starszych samochodów.
Problem w tym, że z racji dużych napięć dla świateł urządzenie jest dość duże.
Czy te przekaźniki można byłoby zastąpić mniejszymi? Zmieściłoby się to wtedy w schowku.

http://allegro.pl/avt990-b-automatyczny-wlacznik-swiatel-w-aucie-i5685554588.html

#motoryzacja #elektronika
  • 13
@nadpierozek: No to potrzebujesz kabelek, i jakiś ładny przełącznik, nożyk. Robisz dziurę w miejscu gdzie w desce rozdzielczej masz wytłoczenie na przycisk, wstawiasz go tam, ciągniesz przewody i działa. Tylko pamiętaj żeby przełącznik wytrzymał 150W bo tyle może polecieć przez takie gniazdko.
@nadpierozek: Tylko musisz do tego urządzenia podciągnąć zasilanie normalne, kabelek który ma zasilanie kiedy stacyjka jest włączona, no i oczywiście zapalniczka, i jeszcze to gdzieś podłączyć. Sygnał "stacyjka on" to będzie przy radiu, więc bez problemu, zasilanie stałe układu to z zapalniczki weźmiesz, i tak dalej.

Skoro masz już upatrzone urządzenie to w czym problem? Śrubokręt w łapkę, rozbierasz, lutownica i jedziesz.
@wezsepigulke: Nie mówię tutaj o braniu prądu z instalacji radia tylko o pobraniu sygnału że stacyjka jest załączona z tej instalacji...

Poza tym nie ważne, ten układ jest samodzielny bo sprawdza napięcie w instalacji, więc nie ma tam żadnego aj-waj woo doo. @nadpierozek: Kup ten układ i zamontuj, żadnych kombinacji nie trzeba :)