Wpis z mikrobloga

  • 22
Hej eksperci od #windowsphone oraz #ios #apple

Używam obecnie telefonu z #android konkretnie #oneplusone i zastępuje on w 99% mojego laptopa, z którego podczas mojego normalnego dnia pracy korzystam bardzo sporadycznie. Cały czas siedzę w samochodzie, więc zależy mi na użyteczności. Wierze, że jest tu wiele ludzi mówiących, ze WP i iOS są lepsze od Androida - więc chciałbym wiedzieć co mogę zrobić na WP i Apple czego nie mogę na telefonach z androidem.

By dać wam obraz tego co używam i przy okazji zapytać, czy następujące rzeczy można zrobić na WP albo iOS?:
1. Gdy wsiadam do samochodu automatycznie łączy mi się z BT, włącza muzykę, która puszczana jest z PowerAMP - czy są aplikacje na iOS i WP, które pozwolą mi posłuchać mojej ulubionej muzyki z MP3 z equalizerem oraz mają opcje losowania po albumach? (gra cały album a potem losuje dowolny inny) Podczas odbierania rozmowy przerywa mi muzykę a po zakończeniu, włącza ją ponownie.
2. Nawigacja - używam przez 99% google maps + google calendar, który informuje mnie, żebym wyjechał wcześniej jeśli na drodze do miejsca docelowego są korki - czy to samo mogę doświadczyć w w/w systemach? (cały google now system)
3. Pełna obsługa excela - bardzo często pracuje na wielu aplikacjach na raz. Kopiuje dane z wiadomości prywatnych na wykopie wprost do arkuszu Excela, do którego wchodzę przez Dropbox - czy ktoś ma doświadczenie czy kopiowanie i zarządzanie plikami między Googel Drive/Dropbox oraz Excel działa tak sprawnie by móc to robić z poziomu komórki i nie musieć używać PC?
4. Universal copy-paste - czyli jeśli skopiuje coś na PC lub innym urzadzeniu (tablecie) to automatycznie będę mógł wkleić te rzeczy w telefonie i wice-wersa? Używam tego dość często i na androdizie odpowiada za to Pushbullet miedzy innymi.
5. Jeszcze co do multitaskingu - ile w/w systemy są w stanie przetrzymać odpalonych aplkacji na raz? Zwykle używam na raz FB, Wykopu, Chrome z ok. 5 kartami, Excela, Dropbox, Kalendarz, Hangouts i lubie gdy urządzenie trzyma mi w pamięci wszystko to co robię i mogę wrócić do tego w każdej chwili.
6. Brak Hangouts na WP bardzo mocno utrudnia - skype jest dla mnie niegodny zaufania (włączanie kamerki, mikrofonu i przekazywanie danych do NSA) - a bardzo często prwoadze wideo konferencje.
7. Czasami korzystam z OBD2 (Elm327) przez Torque Pro - czy na WP albo Apple są podobne programy do obsługi ECU samochodu/odczytywania błędów i live-data w tle, do tego Android jest w stanie utrzymać muzykę na Bluetooth oraz nawigacje.
8. Czasami lubie sobie pograć w #hearthstone na moim telefonie - czy taka opcja jest dospna na którymś z WP? Czy tylko tablety?
9. Addony na pulpicie - lubie mieć notatki, kalendarz oraz sterowanie muzyką pod ręką dlatego posiadam addony, które mam dostępne od razu po odblokowaniu - czy WP i iOS w ogóle mają addony?
10. Notyfikacje i ustawienia (screen na dole) - podoba mi się to, że od Androida 5.0 występują Push up notyfikacje, które pojawiają się na pare sekund u góry ekranu i pokazują wiadomość np. SMS lub typ wiadomości. Dodatkowo w notyfikacjach mogę sterować grającą muzyką, dodatkowo rozwijając panel górny mam dostęp do zegara naciskając na godzine, kalendarza naciskając na date, oraz mam dostęp do funkcji w telefonie - włączanie, wyłączanie BT, zmiana WiFi, autoobracanie, Latarka, Kompas i wiele innych w tym..
11. Cast screen - czyli wrzucanie włąsnego ekranu na telewizor - bardzo przydatne gdy spotykam się ze swoim wspólnikiem i pokazuje mu pliki z excela, wyliczenia oraz inne rzeczy prosto na telewizor - czy wrzucanie własnego ekranu na telewizor w ogóle jest możliwe w przypadku innych systemów? Dla mnie to bardzo ważna rzecz.
12. Duży ekran, teraz 5" to dla mnie minimum - wiem że iOS ma bardzo małe ekraniki - nie wiem czy są telefony z WP z dużym ekranem - ktoś jakieś zna?

Chyba tyle, nie znam dobrze inynch systemów dlatego ciężko mi powiedzieć co jeszcze mi mogło brakować, ale zakładając - jakie jeszcze ciekawe rzeczy oferuje WP i iOS o których mało osób wie? Tylko nie mówcie mi o stabilności i szybkości, na #oneplus telefon nigdy mi się nie przycina i nie laguje - ktoś kto mówi, że android przycian nigdy nie miał dobrego telefonu w ręce ;)

Jestem bardzo otwarty i bardzo bym chciałbym się przekonać do tych wspaniałych systemów operacyjnych :)

#telefonykomorkowe #smartfony #bojowkawindowsphone #bojowkaandroid
sorek - Hej eksperci od #windowsphone oraz #ios #apple

Używam obecnie telefonu z #...

źródło: comment_ZqnbC4MQdBwnSrYKhK1mM0J7kw7bePj2.jpg

Pobierz
  • 48
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
Ahh, jeszcze jedno:

13. Swype - bez tego nie wyobrażam już sobie używać telefonu, choć słszałem, że na którymś z systemów (nie pamiętam czy WP czy iOS) jest coś podobnego - prawda to?
  • Odpowiedz
@sorek: na applu możesz zrobić tylko to na co pozwolił steve, w życiu nie spotkałem tak ograniczonego i ułomnego systemu. nawet z komputera nic nie zgrasz bez itunes a i z itunes nie jest łatwo. jak chcesz mieć telefon narzędzie to tylko android.
  • Odpowiedz
@sorek: ios nie ma multitaskingu (przy dwóch-trzrch apkach brakuje ramu), nie ma widgetów, notyfikacje to nieporęczny żart, cast działa ale TYLKO z apple tv (kilkaset zł)
  • Odpowiedz
Tylko nie mówcie mi o stabilności i szybkości, na #oneplus telefon nigdy mi się nie przycina i nie laguje - ktoś kto mówi, że android przycian nigdy nie miał dobrego telefonu w ręce ;)


@sorek: stabilny OPO, i jeszcze nie laguje i nie przycina ( ͡° ͜ʖ ͡°) Od razu widac, ze bait
  • Odpowiedz
@sorek: To ty zostan przy androidzie ;)
@kmicolo: Dlaczego notyfikacje to ponury zart ? ponurym zartem jest dzialanie moto 360 ktora jest na android wear z androidami, smiech na sali, ze nie mozna odczytac calego smsa lub calej wiadomosci na messengerze gdy jest sparowany z adroidem, podczas gdy na ios odczytuje sie wszystko bezwysilku ;)
  • Odpowiedz
@Storczycki: smartwatche to gówno, może za 5 lat będą użyteczne. jeszcze nie ma ekranów i baterii ani obsługi głosem które by się do tego nadawały.

obsługa notyfikacji jest strasznie męcząca, starr się nie kasują. nie można wykasować z kilku dni naraz, nie są i teraktywne, można jedynie w kilku odpowiedzieć, nie mogą zawierać grafik i na ipadzie w pasku notyfikacji brakuje ważnych informacji, trzeba się przełączać
  • Odpowiedz
@M4ks: bardzo chciałbym udowodnić to co mówię - masz jakąś propozycje co do tego? :) Może to że używam go od roku i używam tylko oficjalnych CM w wersji S - zrootowany oczywiście. Może nakręcić filmik jak odpalam dużo aplikacji naraz? Możliwe że Oxygen jest zabugowany, albo nie-stable wersje CM.

@Szarlejowiec: @Storczycki: rozumiem, dziękuję - tak myślałem niestety.. Po prostu zastanawia mnie dlaczego większości ludzi tak narzeka na androida
  • Odpowiedz
@sorek: I jeszcze post napisany z androida, szanuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A tak serio jeszcze raz to pokazuje że każdemu odpowiada inny system, dopasowany do jego własnych preferecji, i nie rozumiem tylko oburzenia ludzi z WP i iOS typu

HURR na wp/ios zrobisz wszystko to samo a do tego nie laguje!

Po tym co wypisałeś każdy chociaż troche ogarnięty w temacie powinnen przyznać racje bez bicia
  • Odpowiedz
@sorek: Prawda jest taka, że iOS jest świetnym systemem, na którym wszystko działa, bo nie zrobisz wielu rzeczy które działają na androidzie (czasem lepiej lub gorzej). Po prostu jest to system bardzo zamknięty o dość ograniczonych możliwościach gdzie nie jesteś w stanie nic zepsuć ani zmienić - to też dziala stabilnie ;)
Z windowsem miałem doświadczenie tylko przez chwilę i to nie ja go uzytkowałem, a obserwowałem obok i plusem na
  • Odpowiedz
ponurym zartem jest dzialanie moto 360 ktora jest na android wear z androidami, smiech na sali, ze nie mozna odczytac calego smsa lub calej wiadomosci na messengerze


@Storczycki: Bez problemu odczytasz całego smsa jak i całą wiadomość z messengera, nawet po odczytaniu możesz podyktować odpowiedź. Korzystam często z tego w pracy
  • Odpowiedz
bardzo chciałbym udowodnić to co mówię - masz jakąś propozycje co do tego? :) Może to że używam go od roku i używam tylko oficjalnych CM w wersji S - zrootowany oczywiście.


@sorek: no czyli wlasnie udowodniles, skoro trzeba go rootowac i instalowac niewiadomo co ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zreszta mam, korzystam, widze na codzien stabilnosc i szybkosc dzialania.
Na jailbreakowanym iOSie bez problemu zrobisz praktycznie to
  • Odpowiedz
@sorek: Wypowiem się z perspektywy WP choć nie jestem pewien czego oczekujesz po tym wpisie skoro wygląda na to że ogólnie osiągasz wszystkie swoje cele z aktualnym telefonem :) Domyślam się jednak że Android zwyczajnie nerwi i stąd porównanie pozostałych platform? Odpowiem kolejno:

1. Gdy wsiadam do samochodu automatycznie łączy mi się z BT, włącza muzykę, która puszczana jest z PowerAMP - czy są aplikacje na iOS i WP, które pozwolą
  • Odpowiedz
bo w przeciwienstwie do androida dzialaja plynnie i sprawnie - od razu. Jak widac bardziej to sobie cenia od mozliwosci dopisywania wlasnych linijek do kernela i tyle.


@M4ks: Trafna uwaga ;)

Na jailbreakowanym iOSie bez problemu zrobisz praktycznie to samo co na andku, tylko zeby porownac, trzeba najpierw przyjac plaszczyzne porownania.


@M4ks: Jednak root na androidzie a jailbreak na iOS to chyba trochę inny "level" jeśli chodzi o poziom trudności?
  • Odpowiedz
Może postaram się odpowiedzieć - iPhone 5s od roku, wcześniej rok Lumia 920, wcześniej Sony Xperia P. Dlatego o Apple'u z pierwszej ręki - o WP proszę mnie poprwai

1. Gdy wsiadam do samochodu automatycznie łączy mi się z BT, włącza muzykę, która puszczana jest z PowerAMP - czy są aplikacje na iOS i WP, które pozwolą mi posłuchać mojej ulubionej muzyki z MP3 z equalizerem oraz mają opcje losowania po albumach?
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@muak47: Masz Moto 360 v1 czy v2? Chciałem sobie kupić, ale ciągle się wacham czy będę tego dośc używał..

no czyli wlasnie udowodniles, skoro trzeba go rootowac i instalowac niewiadomo co ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Rootuje bo lubie gravity boxa i pare innych usprawnień, normalnie nie potrzebowałbym roota, ale mam pewne featury które po prostu lubie :)

bo w przeciwienstwie do androida dzialaja plynnie i sprawnie -
sorek - @muak47: Masz Moto 360 v1 czy v2? Chciałem sobie kupić, ale ciągle się wacham...

źródło: comment_HHCh0fs2z4QPup0yYf0cc6tewEhT5PHl.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@sorek: Skoro wszystko działa tak jak chcesz, to po zmieniać system? Prawda jest taka, że każdy z tych 3 systemów ma swoje wady i zalety. Ciężko obiektywnie wybrać który z nich jest najlepszy.

Za cały ten ferment przy każdej dyskusji odpowiadają takie patentowe trolle jak @kmicolo właśnie, ale od tego przecież jest #czarnolisto
  • Odpowiedz