Wpis z mikrobloga

To jest dziwne, bo na Lubelszczyźnie dominuje Św. Mikołaj, a w rodzinie mojej żony właśnie Gwiazdor mimo, że są rodem z Lubelszczyzny i nie mają jakichkolwiek związków z Wielkopolską.
  • Odpowiedz
na 6 grudnia Mikołaj a na Wiliyjo ino dzieciontko. Jo sie na tym niy umia wyznać, jak to je, co jakiś gwiazdor geszynki do bajtli mo przynosić. Jesce dziadek mroz uod rozu ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@BaKuMMz: ty chyba jestes jakis #!$%@?!!!1 Swiety Mikolaj przynosi prezenty do butow 6 grudnia, a w Wigilie Gwiazdor. Kazdy prawdziwy Polak to potwierdzi. Ladnie ci te zydki mozg wypraly mirek, nie ma co.
  • Odpowiedz
Święty Mikołaj 6 grudnia (w końcu wtedy są jego imieniny) przynosi słodycze i nieduże prezenty - zostawia je w butach (które muszą być czyste). A 24 grudnia jest gwiazdka, więc prezenty przynosi Gwiazdor. NO PRZECIEŻ TO LOGICZNE ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@BaKuMMz: moja córka ma 3 lata i od razu je powiedziałem że Mikołaj przynosi prezenty w mikołajki a pod choinkę prezenty dają rodzice, ale ona nie przyjmuje tego do wiadomości i upiera się że Mikołaj.
  • Odpowiedz
http://poznan.wikia.com/wiki/Gwiazdor
Wywodzi się z dawnych grup kolędników, zaś nazwa od noszonej przez nich gwiazdy. Była to postać ubrana w baranicę i futrzaną czapę, z twarzą ukrytą pod maską lub umazaną sadzą. Gwiazdor nosił ze sobą wór z podarkami i rózgę. Odpytywał on dzieci z pacierza, znał dobre i złe uczynki i w zależności od wyniku wręczał prezent lub bił rózgą.
  • Odpowiedz