Wpis z mikrobloga

@pawelk89: normalnie Radio Erewań( ͡° ͜ʖ ͡°)

Po pierwsze Prezydent jeszcze nic nie podpisał.

Po drugie ustawa musi wejść w życie, ponieważ 6 lutego, zgodnie z wyrokiem TK, przestają obowiązywać poprzednie przepisy. Gdyby nie uchwalono nowelizacji ustawy, służby specjalne i policja straciłyby w ogóle możliwość stosowania technik operacyjnych, w tym podsłuchów.

Po trzecie proponowana nowelizacja to w dużej mierze kopia projektu ustawy stworzonego w poprzedniej kadencji przez
@poszukiwacz_zaginionej_warki:

1. W przypadku Dudy nie jest to argument.

2 i 3. Wspomniana ustawa PO została zakwestionowana przez TK, więc nowa ustawa musi wejść w życie z poprawkami. Pisząc, że obecna jest kopią ustawy PO niejako potwierdzasz, że PiS przepycha ustawę, która jeszcze pół roku temu była niekonstytucyjna. Nie zapomnijmy, że są też nowe zapisy dodane przez PiS.

4.

1) uzyskiwaniu i utrwalaniu treści rozmów prowadzonych przy użyciu środków
technicznych, w
@sviss:

Ad.1 A w przypadku innych prezydentów jest? Poza tym Mirek wyżej twierdził, że Dudeł już podpisał ustawę co nie jest prawdą i co sprostowałem.

A.4 Chcesz powiedzieć, że poprzednia ustaw anie dawała służbom możliwości inwigilowania kont mailowych, telefonów itp.? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
nawet gdyby, to do "inwigilacji internetu" (cokolwiek miałoby to znaczyć) droga jeszcze daleka. Na razie nie ma pomysłów na polskie Google jak ma
@sviss: żadnego kota nie odwracam( ͡° ͜ʖ ͡°) Zadałem proste pytanie, czy poprzednia ustawa nie zezwalała na czynności wymienione przez Ciebie w pkt.4? Bo jeśli zezwalała, to o co ten cały jazgot?
Zresztą tak jak napisałem: do inwigilacji internetu jeszcze droga daleka.

A najwięcej o inwigilacji krzyczą zapewne ci, którzy mają konta na wszystkich możliwych portalach społecznościowych, milion aplikacji na telefon zbierających dane o lokalizacji, wydatkach itp.
@poszukiwacz_zaginionej_warki: Zadałeś proste pytanie o zapisach, dostałeś odpowiedź, próbujesz drążyć dalej w stronę jakiejś ustalonej tezy, więc żeby nie tracić więcej czasu napiszę jak jest:

W nowej ustawie jest zbiór przepisów, które w kombinacji pozwalają inwigilować każdego bez informowania go o tym, bez jakiejkoliwek sprawnej kontroli niezależnie od środków przekazu z jakich korzysta.

Jeśli rzeczywiście jesteś tak oblatany w prawie jak twierdzisz to szybki znajdziesz odpowiednie punkty. Jeśli nie, już to