Wpis z mikrobloga

Moj kolega skorzystał z usług internetowego kantoru (FUNT-PLN, z angielskiego konta na polskie). W firmie, z której usług korzystał wystąpił jakiś błąd i odesłali mu pieniądze i tu zaczyna się cyrk, otóż odesłali mu 1040 elżbiet zamiast 140. XDDD Koleżka siedzi i rozkminia co ma robić, i tak już minął miesiąc i boi się wypłacić te pieniążki ze względu na konsekwencje prawne, o których w gruncie rzeczy nie ma pojęcia. Co byście zrobili? ( ͡º ͜ʖ͡º) Nie jest to ani #zarzutka ani bait . #truestory #coolstory #wygryw
  • 4
@b_realm8: kiedyś na allegro kupiłem TV, dostałem dwa (i dwa paragony). Też walczyłem z myślami, ale oddałem. Znajomy prawnik porównał to do sytuacji: idziesz ulicą i widzisz włączony samochód z kluczykami w środku. Wsiadasz i odjeżdżasz?
@czaq: kiepskie porównanie, ja bym raczej powiedział, że w odniesieniu do sytuacji kolegi kolegi @b_realm8 to wygląda tak: budzisz się rano, idziesz do swojego garażu i widzisz, że stoi tam nie twój samochód, w środku są kluczyki i komplet dokumentów ( ͡° ͜ʖ ͡°)