Wpis z mikrobloga

Mirki, odebrałem niedawno mieszkanie od dewelopera. W skrzynce teletechnicznej są końcówki kabli rozchodzących się na pokoje. Skrętki mają zaciśnięte razem żyły niebieskie i niebiesko-białe (pic related, o ile aplikacja je dodała). Kto wie co z tym mam zrobić, rozwalić i zacisnąć RJ45? po co to tak zrobili?

#pytanie #remontujzwykopem #mieszkanie #niewiemjaktootagowac
paradoksik - Mirki, odebrałem niedawno mieszkanie od dewelopera. W skrzynce teletechn...

źródło: comment_TjLL7KcLMvxkwjjlHoktbZKOTopPo0vK.jpg

Pobierz
  • 15
@paradoksik: zależy do czego to potrzebujesz ... jak pod telefony to jest OK jak pod komputer to tnij i zaciskaj RJ45 czasami jak nie ma kabelka a ma być telefon i komputer to zaciskam końcówkę a później wycina niebieskie lub brązowe i po nich leci sygnał telefoniczny ...
To jest rozprowadzenie sygnału dla telefonu po mieszkaniu. Możesz tam wpierdzielić router i wykorzystać skrętkę by rozprowadzić ethernet po mieszkaniu.
@MirkoStats: @abad0n: @deryt: @3mielu: @matrix_pl: @sscav: @rychu4pl: @wytrzzeszcz: @Stachu06:

Jeśli jesteście ciekawi, co z tego wyszło:

1) kable to uczciwa, foliowana skrętka z 4 parami przewodów
2) w mieszkaniu w dwóch miejscach mam w ścianach gniazdka RJ-45 (i żadnych telefonicznych!) - okazało się że monterzy podłączyli w nich tylko niebieską parę - już poprawiłem, podłączyłem wszystkie przewody w gniazdkach
3) ponieważ kabli w