Wpis z mikrobloga

@SenJestDlaSlabych: prosty przyklad z mojego miasta - buduje się u nas Muzeum II WŚ, pomysł Tuska. Ponadprzeciętna architektura, ma szansę stać się najlepszym muzeum w Polsce,gdzie razem z ECS będzie tworzyć międzynarodową wizytówkę Gdańska, taka miała też być ekspozycja. Już teraz mówi się, że PiS chcę by muzeum nie było międzynarodowe, lecz bardziej polskie - bez sensu, nie mówię, że to propaganda, ale po co to robić. Chodzą też głosy, że
@pawelczixd: myślę że to nawet nie kwestia braku funduszy tylko nienawiści jednych polityków do drugich ;) A z tym 500 pln na dziecko to idą na skróty i będzie na tym korzystała głównie patologia, już sobie wyobrażam artykuły na temat "porządni ludzie którym naprawdę się należało #!$%@? dostali", a jakaś Karyna wpadła z połową osiedla i teraz dzieci na Nią zarabiają.
@mossad: tylko, jak wygladaja te zajecia w szkołach... sam zajmowałem się zawsze czymś innym... natomiast taka ciekawa ekspozycja muzeum może zrobić wiele dobrego. sam widziałem, jak młodzież reagowała w ECS-ie, a tam wcale tak super nie jest jak na możliwości miejsca.

@SenJestDlaSlabych: dokładnie, Tusk wymyślił to ukrucimy fundusze niech wiedzo, ze to byla wujowa inwestycja.
Czy Polska zubożała przez ostatnie 8 lat?


@pss8888: Popatrz na gigantyczny dług Polski. To trzeba będzie spłacić.
Czy życie na gigantyczny kredyt to bogactwo? To będą musieli spłacić obywatele, czy tego chcą, czy nie. A to nie oni zaciągali te długi
Sęk w tym, że za czasów PO zadłużenie rosło szybciej, niż za czasów jakiegokolwiek wcześniejszego rządu. Mylisz się co do tego, że powodem są emerytury. Powodem jest wydawanie więcej niż się posiada i dotyczy to każdej sfery budżetowej. Jeśli w gospodarstwie domowym głowa domu zaciąga kredyty na resztę domowników, w tym dzieci i przyszłe pokolenia, a później wydaje na bieżącą konsumpcję i jednocześnie wydaje pieniądze na piwo i kolegów, nowe gry i