Wpis z mikrobloga

Pany, taka sprawa - chciałbym pograć z kimś po LANie w Settlers 4 (GOG) - sieć tworzona poprzez AP na telefonie, kompy mogą być też połączone kabelkiem w razie konieczności.
Problem w tym, że po podłączeniu się do serwera gry, dostajemy od razu komunikat "Waiting for player XXX" po czym gra się rozłącza i dupsko. :/ Jeśli podłączymy się poprzez Hamachi, to wszystko śmiga i można pograć... Niestety Hamachi wymaga połączenia z netem, a dostęp do neta jest tam mocno ograniczony, więc Hamachi od razu odpada.
Pytanie: są jakieś alternatywy do Hamachi, które nie wymagają połączenia z netem? Albo jak rozwiązać ten problem rozłączania gry?
#sieci #settlers #gry
  • 5
@Mithras: Większość starszych gier korzystała z IPXa do transportu ruchu po sieci lokalnej. Nie wiem jakiego elementu sieciowego używa Settlers 4 ale często w grach pod platformę Windows stosowano DirectPlay - czyli element DirectX do obsługi sieci. Nie mam S4 pod ręką, żeby Ci pomóc - jakie masz opcje gry sieciowej ? Jakie masz ustawienia do wyboru?
@brokenik: Internet/LAN. Zawsze z LAN korzystaliśmy. I przy tym wyborze jest możliwość podania docelowego IP, ale nie ma możliwości wyboru protokołu, jak np. w Kozakach czy Age of Empires 2.
@Mithras: U mnie działało tylko gdy komputery połączyłem zcrossowanym kablem. Wtedy pokój pojawia się automatycznie na liście serwerów. Przez inne sieci (router, wifi) mi nie banglało, ale nie jestem żadny informatyk ze mnie i pewnie czegoś nie umiałem.