Wpis z mikrobloga

@grzegorz-zielinski: mylisz religię z tradycją uformowaną w danym regionie
Od kiedy to kościół ma spisane w papierach instrukcje postawienia choinki, wieszania na niej bombek czy przepis na barszcz z uszkami? To, że wyrosło to na fundamencie religijnym to jedno, a samo pielęgnowanie polskiej tradycji to inna sprawa.
  • Odpowiedz
@PatologiiZew: y a co robisz z waflem jak go połamiesz? Uświęcasz? Wyrzucasz? Nie rozumiem tutaj szydery. Bierzesz wafla, życzysz rodzinie wszystkiego najlepszego, łamiesz ich wafle, a oni twój, a potem go jesz. Co to ma wspólnego z szydzeniem z KK?
  • Odpowiedz
@PatologiiZew: no raczej jesteś źle doinformowany.

Służę:

bardzo cienki biały płatek chlebowy, przaśny (czyli niekwaszony i niesolony), wypiekany z białej mąki i wody bez dodatku drożdży, którym dzielą się chrześcijanie, zgromadzeni przy stole wigilijnym, składając sobie
  • Odpowiedz
@grzegorz-zielinski: Sęk w tym co ten "wafel" symbolizuje. Zresztą hasełka typu "wafel"/"sekta". Wybacz ale taki poziom możesz zachować dla kolegów na osiedlu. Z mojej strony tyle. 3/10 bo odpisałem. Pomodlę się o łaskę Ducha Świętego dla ciebie przed snem :)
  • Odpowiedz
@PatologiiZew: to jest wafel, a katolicyzm jest sektą chrześcijańską. Ja nie wiem czemu masz problem ze zwykłą naukową terminologią.
Problem dalej pozostaje - gdzie jest hipokryzja w tym, że ktoś sobie dzieli się z rodziną waflem, a następnie szydzi z KK?
@urwisjakichmalo: j.w. gdzie jest hipokryzja w tym, że ktoś się dzieli z rodziną opłatkiem a następnie szydzi z KK?
  • Odpowiedz
@urwisjakichmalo: interesująca diagnoza, jednak kompletnie omija główny problem twojego wpisu czyli gdzie jest hipokryzja w łamaniu się waflem 24.12, a następnie szydzenie z KK. Nie wiesz? Po co piszesz coś, czego nie umiesz wyjaśnić, a na wszelkie pytania i prośby mówisz, że pytający są tępi?
  • Odpowiedz