Wpis z mikrobloga

@feliks-dzierzynski: pewnie negatywnie to skomentujesz, ale odległość od rodziny mnie odstrasza, język, co będzie ze mną jak wrócę (bez względu na wiek) - brak doświadczenia na polskim rynku pracy (za kilka lat) czy ewentualna renta/emerytura - jeżeli wrócę jako stary człowiek no i studia, które kończę w tym roku
@egocentryczka: Rozumiem Cię :) renta/emerytura może być z kraju w którym byś zamieszkała, to dziwne że u nas krzywo patrzą na doświadczenie z zagranicy(ponoć). Mogę zapytać co studiujesz? Skoro studiujesz to co ma pup do Ciebie?
@feliks-dzierzynski: studia pedagogiczne - pup ma do mnie to, że przez ponad rok pracowałam jako sekretarka w rektoracie i wtedy zrezygnowałam z ubezpieczenia z uczelni na której się uczę, na rzecz normalnego zatrudnienia i ubezpieczenia z miejsca pracy potem już mi się nie opłacało zmieniać ubezpieczyciela - tym bardziej, że przez pół roku otrzymywałam zasiłek, z pracy o której mówię zrezygnowałam bo przeprowadzałam się z Poznania do którego wyemigrowałam i wracałam