Wpis z mikrobloga

No to czas na życzenia :)

Życzymy Wam aby każdy wyjazd kończył się szczęśliwym powrotem do domu,
aby mandaty nie lądowały w Waszych skrzynkach pocztowych,
ubezpieczenie żeby nie drożało,
a paliwo tylko taniało :)

No i żeby pogoda ducha i rodzinna atmosfera nie trwała tylko przez okres Świąt, ale i cały rok! :)


Wesołych Świąt!

#mfindmirkom #swieta no i jako, że zwierzęta mówią w Wigilię ludzkim głosem to my na Święta robimy...

Pobierz mfind - No to czas na życzenia :)

Życzymy Wam aby każdy wyjazd kończył się szczęśl...
źródło: comment_FVzQ5mFj4Z0OnB0jhFYI7tbzFKvgOac3.jpg
  • 13
jak najmniej szkodowych klientów


@Jestem_Tutaj: To akurat na nas nie ma wpływu (no w sumie wtedy wyższe składki są, więc pierwsza część życzeń się spełnia :P), ale przekształćmy to na "oby było jak najmniej szkodowych kierowców" :)
@mfind: mówisz? no ale TU też są trochę posrane.. zamiast zostawić bezszkodowemu klientowi składkę sprzed roku i "karać" podwyżkami nowymi, to oni #!$%@?ą wyższe ceny na wznowieniu nawet jak ich klient nie miał żadnej szkody w roku polisowym ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Jestem_Tutaj: Bo tutaj problem leży po stronie tego, że dokładają do interesu jeśli chodzi o ubezpieczenia obowiązkowe (czyli np. OC), a dokładają, bo składki leciały ciągle w dół z powodu wojny cenowej między ubezpieczycielami, przez co wpływało mniej kasy do firmy. Mniej kasy w firmie to trzeba ciąć koszty. Jako, że odszkodowania to oczywiście ogromne koszty to trzeba na tym kombinować i wypłacać mniej. Jako, że wypłacają mniej to ludzie się
@Jestem_Tutaj: Bez ( ͡° ͜ʖ ͡°), a żeby było śmieszniej ze szkodą w tym roku (którą spowodował inny kierowca niż właściciel, ale szkoda poleciała na konto właściciela) ;)
Żaden z tańszych ubezpieczycieli nie wyjdzie przed szereg w obecnej sytuacji i nie podwyższy nagle składek, bo stanie się niekonkurencyjny i straci klientów dlatego KNF próbuje nakazywać podwyżki cen OC.


@mfind: nagle nie, ale jak babeczka w zeszłym roku miała 275 zl, a dzisiaj to samo TU proponuje jej 386 zł za ten sam zakres ochrony, a klient nie miał szkód, więc tu jest coś nie halo ( ͡° ͜
@Jestem_Tutaj: No to widzisz tutaj pojawia się konieczność porównywania ofert przed zakupem :) Ogólna praktyka jest taka, że ubezpieczyciele lubią sobie dowalić kilkadziesiąt złotych więcej na odnowieniu licząc, że machnie się ręką ;) Będzie priv :P