Wpis z mikrobloga

Mireczki, zawsze chciałam nauczyć się grać na gitarze. Za dzieciaka nigdy na to kasy nie miałam, teraz to nie jest dla mnie problem ale nie wiem jak się do tego zabrać. Ogólnie raczej chciałam się uczyć sama, bo nie mam czasu iść na jakiś kurs, zresztą to tylko tak dla siebie. Jaką gitarę polecacie dla kompletnej amatorki? Mam na myśli gitarę klasyczną. Nie musi być jakaś super droga i profesjonalna bardzo. Jak macie jakieś kanały na YT odnośnie samodzielnej nauki gry, jakieś użyteczne strony to też będę wdzięczna. #gitara #muzyka #pytanie
  • 16
@oranzmetylowy: na początek to polecam Ci taką gitarę, która będzie Ci się podobać wizualnie i zachęcać do tego, żeby wziąć ją do ręki i potrzymać chociaż. Serio - to bardzo dużo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jeżeli angielski nie jest Ci obcy, to od siebie polecam kanał na YT JustinGuitar
@oranzmetylowy: wejdź sobie na jakąś stronę sklepu, np. http://guitarcenter.pl/catalog/index.php?cPath=23_24_33&sort=promo
potem obejrzyj sobie wizualnie jak to wszystko wygląda, generalnie takimi raczej pewniakami z tańszych jakie znam, to Yamaha, Takamine, Cort, Washburn. Jak coś Ci wpadnie w oko, to spróbuj poczytać opinie, a potem poszukać najtańszej opcji w necie - czasami okazuje się, że można dorwać egzemplarz kilkanaście złotych taniej
@oranzmetylowy: Dla jasnosci gitara klasyczna to gitara z nylonowymi strunamo, akustyczna z metalowymi.

Na poczatku naucz sie trzymac gitare, nauczycz sie chwytow i je plynnie zmieniać, pozniej naucz sie tabulatury i grac na jednej strunie