Wpis z mikrobloga

To co się stało z tą stroną jest dla mnie zupełnie niezrozumiałe. Nie sądziłem że więcej rozsądku znajdę na mikroblogu niż na głównej, która w tej chwili stała się w zasadzie nie przeglądalna bez zablokowania tagu polityka. Gównie ze względu na trwające tam seanse nienawiści i kłamstwa.

Powiedzmy sobie na początek - Pis nie ma takiego poparcia społecznego jak by to wynikało z wyniku wyborów. To że dostali tyle głosów wynika raczej z faktu ogólnej złości na platformę oraz z dość umiarkowanej i w miarę dobrej kampanii wyborczej. Gdy teraz zaczął się ten cały cyrk z trybunałem nic dziwnego że wielu osobom to się nie spodobało i wyszli zaprotestować.

A tej sprawy nie można było po prostu gorzej przeprowadzić. Bo w zasadzie spójrzmy na to co się stało: partia rządząca przejmuje trybunał bo mało im większości jak i prezydenta. Ja wiem że niby za ten cyrk odpowiada platforma ale można było stwierdzić że ich ustawa jest niekonstytucyjna, bez swoich machlojek, bez nocnego zaprzysiężenia sędziów. Otwarcie partia rządząca depta konstytucje, szarga zasadę trójpodziału władzy, prezydent bezczelnie kłamie na temat przepisów oraz spójrzcie państwo na tą retorykę którą stosują. Nawet w najgorszych dniach platformy nie słyszałem ze strony władzy takiej buty i arogancji. Te przemówienia prezesa, premier i prezydenta w których jakieś niemal mityczne siły ciągle im przeszkadzają.

Jak wspomniałem wielu się to nie podoba i wychodzą zaprotestować i to co się dzieje jest dla mnie bardzo dziwne. Rozpoczyna się festiwal nienawiści wobec tych ludzi. Wyzywanie ich od najgorszych, komunistów itp. Ja wiem że w tych demonstracjach biorą udział również osoby z platformy i nowoczesnej ale czy powinno nas to dziwić? Przecież są to w końcu największe partie opozycyjne. Długo dominował na wykopie Korwin co było dla mnie zrozumiałe. Hasła o obniżce podatków, uproszczeniu prawa i ograniczeniu biurokracji są prawie z zasady słuszne. Lecz teraz gdy partia rządząca realizuje swój mocno socjalny program, łamie prawo itp. otrzymuje bezwarunkowe poparcie. Dlaczego? Skąd taki fanatyzm i ślepe podążanie za wodzem Kaczyńskim? Dlaczego wszyscy nagle poszli z prądem a inne głosy są marginalizowane i minusowane?

Czy ludzie którzy wyszli zaprotestować nie zasługują na szacunek? Przecież ich przeciwnicy nie chcieli ruszyć tyłków gdy peło tak bardzo „niszczyło Polskę”. Znacie pewnie ten obrazek pod tytułem „Polacy to dziwny naród”? Ja go rozumiem odwrotnie niż autor. Raczej pokazuje to że wymienione tam punkty nie trafiały do opinii publicznej, nie były dla nich problemem w przeciwieństwie do obecnej sytuacji.

Pełno jest prymitywnych hasełek że Pis walczy z legendarnymi już „#!$%@? i złodzejami”. A i jeszcze dzielnie walczą z „komunistami”. Wytłumaczcie mi w jaki sposób? Obsadzając spółki swoimi ludźmi? Najważniejsze stanowiska powierzając byłym członkom pzpr? Czy może ostatni hit jakim jest „reforma” ustawy o administracji cywilnej?

Gigantyczna ilość propagandy, manipulacji jest porażająca. Kiedyś było tu więcej topienia manipulacji a dziś dominuje własna manipulacja w formie obrazków głównie.

Ach teraz gwiazda tego tekstu. Uwaga!
PETRU PETRU PETRU PETRU PETRU PETRU PETRU PETRU PETRU PETRU

Skąd taka nienawiść skierowana ku tej osobie? Dlaczego tyle kłamstw i manipulacji? Przecież prowadzi on partię z podobnymi hasłami do Korwina, z liberalnym programem, to powinno się podobać. Gdy słucham niektórych jego wystąpień odnoszę wrażenie że to powinno się znaleźć na głównej z tytułem „Petru masakruje” a jest dokładnie odwrotnie. Trafiają tam agresywne przemówienia prezesa...

A najlepsze że narzekają że Petru non stop jest wszędzie pokazywany, a sami chyba pałują wiplera do obrazków z nim, bo ciągle jest tu wrzucany w skali przemysłowej. Czy to takie dziwne że prezes partii która odniosła tak dobry wynik często występuje w TV? Jak wspomniałem skala otwartej nienawiści wobec tej osoby jest ogromna i nie zdziwiłbym się gdyby ludzie wykopali artykuł w którym Petru jest przedstawiony jako agent wężowych reptilian, którego celem jest ludobójstwo Polaków.

Wykop, quo vadis?

To tyle, zachęcam do wymiany poglądów na tą sytuację.

#neuropa #4konserwy #polityka
  • 109
  • Odpowiedz
@Viesti: Petru jest bardzo mało merytoryczny jak jego cała partia. Jego przemówienia to tylko populizm i straszenie pisem nic więcej, ani troche więcej.
  • Odpowiedz
@Viesti: To nie nienawiść do Petru tylko nadzieja, że ta partia nie będzie rządzić bo to będzie oznaczać kolejne 4 albo 8 lat wyniszczania kraju. Nic bym do Petru i Nowoczesnej nie miał gdyby nie fakt, że ta partia i jej przywódca są sztucznie pompowani i promowani przez media, dostają za nic czas antenowy ponad inne partie a taka promocja jest oparta na dokładnie takich samych zasadach jak PO przed dojściem
  • Odpowiedz
@Nuker: Możesz sobie obejrzeć jego wystąpienie w którym podsumowuje expose premier. Całkiem merytoryczne i konkretne. Odnosi się do kosztów postulatów, do skutków jakie niosą.
  • Odpowiedz
@Viesti: Petru jest nie lubiany bo wywodzi sie z tego samego srodowiska co ludzie PO, ktora miala 8 lat temu program podobny do tego ktory teraz ma Nowoczesna. Jak to sie skonczylo wszyscy wiedza. Z zwiazku z tym obawy ze nowoczesna nie bedzie realizowac swojego programu.
  • Odpowiedz
@PanLogik:
@Radeg90: Więc powinniśmy przekreślać każdą nową partię liberalną bo może być jak PO? Przecież nie ma tam ludzi z PO tak jak tu się straszy. Masa przedsiębiorców, nauczycieli itp. Może jednak zasługują na jakiś minimalny kredyt zaufania? Zwłaszcza że mają całkiem sensowny program i założenia?
  • Odpowiedz
@Viesti: Powinniśmy przekreślać każdą partię która jest sztucznie promowana. Jeśli Petru jest promowany w mediach to oznacza to, że masz gwarancję, że on obecnych układów nie zmieni. Gdyby zależało mu na zmianach w państwie to dziś Petru miałby 2% i w telewizji jedynie byś czasami słyszał o nim jako o jakimś oszołomie Petru który jest na marginesie politycznym.
  • Odpowiedz
@Viesti: podpisuję sie pod wszystkim.
To co ostatnio tutaj (czytaj na wykopie) się dzieje jest czymś niespotykanym i smutnym. Nie można już poczytać ciekawych rzeczy, bo są tylko wrzucane rzeczy tylko dot. tego jak pis jest dobry, a jak petru zły.
Wszystkie pozostałe wpisy są natychmiastowo zakopywane, nieważne czego dotyczyły.

Nie brałem udziału w wyborach, więc nie powinienem się wypowiadać, ale to co się dzieje powoduje że zaczynam się martwić o
  • Odpowiedz
@Radeg90: Moim zdaniem przesadzacie z tym sztucznym promowaniem. Przypominam że Republikanie Wiplera w teoretycznym sondażu mieli na start 20%. Nowoczesna zgarnęła ludzi rozczarowanych PO a ich było bardzo wielu. A jest często pokazywany bo dostał dużo miejsc w parlamencie i razem z PO jest opozycją do Pis i Kukiza. Kukiz też często występuje a o to nikt nie ma pretensji.
  • Odpowiedz
@sayan: Nie, mają żal ze zgoła innych powodów o czym napisałem wyżej.
@Viesti: Przesadzamy? Znikąd pojawiła się partia z wysokim poparciem, uważnie obserwowałem dyskusje polityczne, Nowoczesna i Petru powoli zaczęły się pojawiać w dyskusjach tak nagle z powietrza. Coraz więcej dyskusji było, a plan był prosty - Petru ma jakkolwiek wejść do sejmu. Plan został zrealizowany a teraz ciągle i wszędzie o nim gadają i wszędzie się wypowiada.

Ja obstawiam,
  • Odpowiedz
@Viesti: Głosowałeś na PO w 2007 r? Jeśli nie to jeszcze jest przed tobą rozczarowanie, gdy nagle się okaże że Nowoczesna wcale tak liberalna nie będzie i wręcz przeciwnie, zjedzie na pozycje bezideowego centrum. Ale jeśli głosowałeś, to dziwie się tej skali naiwności, bo co mnie wręcz szokuje to to, że można być tak łatwowiernym aby na same hasełka polecieć, bo "liberalni", " nowoczesni", "fajni". Cudowne dziecko Petru, który jest tak
  • Odpowiedz
@Radeg90: Zgadzam, się z tym, że Petru nie jest merytoryczny.
Ale zdobywa głosy bo jest charyzmatyczny, tego brakuje obecnie w polskiej polityce. 10 lat temu charyzmę miał Kaczyński i Tusk, dzisiaj Kaczyński i Petru. Zgadzam się, że jest z powietrza, zdobył głosy tak jak Palikot w 2011 r., tylko że Petru działa (bardziej lub mniej ale działa). W polityce działaniem jest też działalność w mediach.
Nadal nie wiem co znaczy politykę
  • Odpowiedz
Petru jest nie lubiany bo wywodzi sie z tego samego srodowiska co ludzie PO, ktora miala 8 lat temu program podobny do tego ktory teraz ma Nowoczesna. Jak to sie skonczylo wszyscy wiedza. Z zwiazku z tym obawy ze nowoczesna nie bedzie realizowac swojego programu.


@PanLogik: to jest bardzo słuszna uwaga, ale czy nie można spojrzeć na to tak:
- Petru nigdy nie był decydentem w PO
- program PO z
  • Odpowiedz