Wpis z mikrobloga

@yggdrasill:

Nie słyszałem o innym przypadku obowiązku sprzątania kościoła wg grafiku domami pod groźbą ostracyzmu społecznego


No to jak chcesz drugi, to w wiosce u mojej babki jest to samo ;) Dyżury na sprzątanie i o ile nie leżysz w szpitalu w śpiączce to spróbuj tylko #!$%@? nie przyjść, a sąsiedzi cie zeżrą żywcem.

Na wsiach ksiądz jest jak król.
  • Odpowiedz
@donpokemon: myślę że jak w bloku mieszka powiedzmy około 150 mieszkańców to mało kto przyjdzie dobrowolnie - każdy myśli, że inni przyjdą :) godzina i dzień też jest mało sprzyjający, mało kto przyjdzie w sobotę bodajże o 6 rano; jak ktoś ma za dużo czasu, niech korzysta ;) dla mnie to przesada
  • Odpowiedz
  • 2
Nie wierze w te wasza reakcje tutaj. Wydrukowac kartke, przykleic na sciane i zrobic zdjecie to jakies 2 minuty wiecej roboty niz tekst z kartki wkleic zwyczajnie do jakiegos wpisu w necie. Prawdziwy jest moze 1 na 100 takich obrazkow a wy lykacie to jak pelikany bo zamiast wkleic tekst elektronicznie, ktos wydrukowal go i wrzucil jego zdjecie w internet. +1000 do autentycznsci #!$%@?, leczcie sie wykopki xD
  • Odpowiedz
U mnie na parafii jest to samo,ale faktycznie ponad połowa mieszkańców nie poczuwala się do obowiązku sprzątania kościoła,mimo iż praktykowali i byli na mszy co niedzielę. W sumie to nie jest świątynia księdza,a wszystkich wiernych,wiec wg mnie każdy powinien poświęcić te kilka godzin w roku żeby chociaz pozamiatac.
  • Odpowiedz