Wpis z mikrobloga

Mirosławy, mam take pytanie, morze gupie, morze mondre nie wiem. Załóżmy że chcę zmienić pracę. No dobra, nie załóżmy bo chcę ją zmienić na pewno. Nie chcę się ograniczać tylko do odpowiadania na ogłoszenia, ale też sam pochodzić po firmach. I tu mam właśnie problem. Jak takie szukanie pracy wygląda? Wchodzę do jakiejś firmy i co? "Dzień dobry, macie jako robota dla mnie a tu je moje cefał" czy jak? Co w takim wypadku wpisać w CV/liście notywacyjnym jeśli nawet dokładnie nie wiem na jakie stanowisko aplikuję bo nie wiem gdzie może być ewentualny wakat?
#pracbaza #pytanie
  • 10
@rastamanek92: chodzenie chyba nie ma sensu. W duzych firmach ksiezniczki z HR nie beda chcialy nawet z Toba gadac. Lepiej porozsylac swoje cv mailowo na ogolny adres do rekrutacji. A list motywacyjny to zbedna rzecz, nikt tego nie czyta ;-)
@rastamanek92: ja wychodze z zalozenia, ze listy motywacyjne to strata czasu, wiekszosc i tak robi je na zasadzie ctrl+c, ctrl+v. Nawet jak w ogloszeniu podali, ze wymagaja to olalam i wyslalam bez, a prace dostalam ;-)
Obecnie poszukujemy osoby do naszego zespolu, wiec przegladamy zgloszenia kandydatow, a ewentualne listy motywacyjne traktujemy jako dobra rozrywke ;-)