Wpis z mikrobloga

@Bad_Sector: Bed nius. Tramwaj powstał od zera za grube miliony. :D

@plazma: A jaka to musiała być desperacja podczas wysyłania na linię, nawet nie potrafili go dobrze oznakować i wyjechał z tylko jednym numerem taborowym i bez herbów. A taborowy ma.. z Poznania. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@wiedro: A to nie jest ten tramwaj, o którym ostatnio był artykuł na wykopie? Zrobiony na podstawie Konstala 105NA za połowe ceny Pesy? ( ͡º ͜ʖ͡º) To, że grube miliony to ja wiem, ale chudsze niż 8 baniek za Pese ;-)
@Bad_Sector: Nie przeglądałem ostatnio artykułów, ale to prawdopodobnie ten. W każdym razie - jest to Moderus Beta z Modertransu w Poznaniu. Tramwaj ma AŻ 25% niskiej podłogi, ale za to kosztuje 3.5 mln cebulionów, a Pesa, która ma 100%, przyszła za około 8 mln od sztuki. Zgadza się, jest to 105-tka z niską wstawką na środku, w reszcie tramwaju są schody, bo to konstrukcja od dobrych 40 lat już klepana. :D
@segbas: Zajezdnia Gaj obsługuje linie 2 i 4. A ponadto to żaden problem, by zmienić przydział tras do zajezdni (jak to się stało wtedy, gdy np. 33 przeszło pod obsługę ZAJ I, bo Pesy). ;)

@Krawcowy: u nas nie było 13N, najwyżej 102Na. :)