Wpis z mikrobloga

Podsumowanie polityczne rządzących ostatniego czasu.

Nie nadążam, ostatnio (mam dużo ciekawsze zajęcia) za (nowymi) wydarzeniami politycznymi, wiec tak dla pewności chciałbym zweryfikować.

1. Klasyka czy czyli Trybunal stanu

Pytanie do zwolenników PISu czy naprawdę wierzą w to, że PO rozpętało (i podtrzymuje) sprawę z TK?
Bo jak dla mnie to PO napisało nie pierwszy i pewnie nie ostatni raz "coś" niezgodnego z konstytucją.
Trzeba było poczekać, na wyrok (oczywisty wyrok, że 3 jest ok, 2 ma wybrać nowy sejm) i koniec sprawy.

A teraz to wygląda tak, że oprócz swoich należytych dwóch, zignorowali wyrok TK, ("bo to tylko taka opinia"), jakieś nie przyjmowanie ślubowań, celowe opóźnienia w wydruku wyroku, nocne szybkie ślubowania, po to aby oprócz swoich dwóch wepchnąć tam jeszcze swoich trzech.

Teraz ustawa dotycząca TK, która ma zmarginalizować TK. Ciekawi mnie to 2/3 jak to w praktyce działa.
Czy teraz forma pytania będzie miała znaczenie? (to półserio)
np. pytam: " Czy ustawa A, jest zgodna z konstytucją, tak/nie?"
a ktoś drugi zada pytanie. "Czy ustawa A jest niezgodna z konstytucją, tak/nie?"
I na pierwsze pytanie jest np. 7 / 13 na TAK.
a na drugie pytanie, jest (siłą rzeczy) 6/13 na NIE.

To w obydwu przypadkach, Trybunał nie uzyskał 2/3, czyli nie może powiedzieć, że ustawa A jest zgodna z konstytucją, i nie można powiedzieć, że jest niezgodna z konstytucją? ( ͡° ͜ʖ ͡°).

2. Służba cywilna. (dziś to chyba ma być dyskutowane).
Likwidacja konkursów itd.
Czy rozumowanie jest takie?
Całe te konkursy to fikcja, na pewno są w większości ustawiane, wiec nie oszukujmy się, od razu ustawiajmy pod nas i my (politycy) zdecyujmy i wybierzmy swoich oficjalnie.

hm..a nie powinno być tak, że "naprawmy to, aby konkursy były naprawdę konkursami i zostawali tam wybierani prawdziwi profesjonaliści, a nie z nadania partyjnego"? hm..

3.KRRiT.
Tutaj obiło mi się o uszy(może ktoś mi naświetlić sprawę o co właściwie chodzi), coś w stylu, że KRRiT jest złe (bo nie nasze?) a nie możemy tego usunąć, bo przepisy. więc zabierzmy im wzszelkie uprawnienia (niech tylko kasę zgarniają) a my sobie z boku zrobimy własną radę niby narodową? Taka jest koncepcja?

4. Macierewicz który lubi pracować w nocy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ktoś mi wytłumaczy logicznie,(chodzi o zwoleninków PISu) po co robił "wjazd" o 1:30 w nocy, zamiast poczekać do rana (albo dzień wcześniej). ?

Ok, rozumiem, że Prezydent też lubi w nocy, sejm w nocy taka moda, ale jakie jest uzasadnienie oprócz mody? (nie czepiam się, pytam bo nie widziałem oficjalnego wytłumaczenia)

5. Nawiązując do nocy (już kompletnie żartobliwie)

KRAJ DLA PREZESA PRZESTAWIONO NA TRYB NOCNY – piszą w GW Agata Kondzińska i Renata Grochal: “W poprzedniej kadencji posiedzenia Sejmu zaczynały się o godz. 9, teraz przesunięto je na 11. Dla prezesa – przyznają w Prawie i Sprawiedliwości. Bo o 9 Jarosław Kaczyński dopiero wstaje. O 10.30 w asyście prywatnej firmy ochroniarskiej podjeżdża pod biuro Prawa i Sprawiedliwości przy ul. Nowogrodzkiej w Warszawie. Prezes jest sową, czyli pracuje nocą. Dlatego także Sejm w tej kadencji obraduje nocami”.


Czy to prawda? Czy GW tak sobie po prostu pisze ?

Jeszcze jakieś ciekawostki? Coś jeszcze ciekawego się zdarzyło przez ostatni miesiąc?

#polityka #rzad #pis #trybunalkonstytucyjny
  • 4
  • Odpowiedz
@LowcaG: jeszcze podatek bankowy. Skonstruowany tak że obejmuje skoki ale żaden skok nie będzie go płacił. Przypadek oczywiście.
Dodatkowo konstrukcja i jego wysokość spowoduje załamanie rynku finansowego e Polsce. Nie mówiąc o takich malutkich rzeczach jak wzrost kosztów kredytów czy spadek ich dostępności.
  • Odpowiedz
Dodatkowo konstrukcja i jego wysokość spowoduje załamanie rynku finansowego e Polsce.


@krzych0: Co do wzrostu opłat itd. to racja, ale z tym załamaniem to bym nie przesadzał, po prostu "pan,pani, zapłaci"
  • Odpowiedz
@LowcaG: polecam przejrzenie się sytuacji Węgier. Wykres PKB od wdrożenia PB jest prawie płaski, akcja kredytowa spadła o 30%... Z tym że nasza gospodarka jest dużo bardziej zależna od finansowania zewnętrznego.
  • Odpowiedz
polecam przejrzenie się sytuacji Węgier. Wykres PKB od wdrożenia PB jest prawie płaski, akcja kredytowa spadła o 30%... Z tym że nasza gospodarka jest dużo bardziej zależna od finansowania zewnętrznego.


@krzych0: O, a to ciekawostka. Dzięki za trop, zerknę z ciekawości.
  • Odpowiedz