Wpis z mikrobloga

@wytrzzeszcz:
nie znam się na Pythonie ale jeśli już używasz angielskich nazw zmiennych i funkcji to używaj ich cały czas, bo widzę np. funkcje "make_kurs"
no i nie hardkoduj ścieżek do plików txt, niech je wczytuje z configa albo niech ją funkcja przyjmuje w argumencie wtedy to będzie bardziej użyteczne do wielokrotnego użytku
  • Odpowiedz
@wytrzzeszcz: make_calendar powinno używać CSV.
time_formatter na pewno jest w bibliotece standardowej.
Rozdziel parsowanie kodu zawartości i pisanie do pliku.

Używaj Pythona 3 jeśli nie nastawiasz się na pracę w korpo.
  • Odpowiedz
@wytrzzeszcz:

- Zastosuj jakieś standardy formatowania, bo teraz się czytać nie da.
- Nie używaj niepotrzebnie nawiasów w if'ach.
- Między metodami raz masz jedną pustą linię, raz dwie.
- Nie używaj spacji po nawiasach, używaj po przecinkach,
  • Odpowiedz
@kisi3l: Przeczytaj kod C CPythona najpierw. Koszt takich operacji jest bardzo mały, bo Python używa pod maską dość skomplikowanych struktur danych i operacje na stringach są względnie tanie ze względu na to, że rzeczywiście spawnują nowe obiekty, ale kod pamięci nie jest O(n^2) jak w JVM tylko bliżej O(log n). Nowe obiekty zawierają głównie wskaźniki na fragmenty stringa, nie jego kopie.
Kosztem jest większy koszt czytania stringa.
  • Odpowiedz
@kisi3l:

Jak c-----y programista bierze się za pisanie w jakimkolwiek języku, to wychodzi z tego guwno. Wypala oczy.

Przy okazji - dwa dni temu tak pisałeś. Pytanie retoryczne dnia - jesteś c------m programistą czy może jednak prawdą jest, że programiści Javy bez zastanowienia przenoszą konwencje i styl pisania do innych języków? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Ginden: Ja zdaję sobie sprawę, że trzeba by było być paranoikiem, żeby przejmować się złożonością czy 'zasobożernością' tak trywialnych operacji, ale są pewne standardy, których powinno się trzymać, i pewne idiomy, które już na dobre zagościły w pamięci programistów.
  • Odpowiedz
@kisi3l: Programistów Javy. Python jak widać korzysta z innych struktur danych i przenoszenie doświadczeń z jednego języka na drugi jest pozbawione większego sensu.
To nie przypadek, że w Pythona nie ma klasy StringBuilder - nie ma takiej potrzeby.
  • Odpowiedz