Wpis z mikrobloga

Niektórzy pytają: "Tomek, co z Tobą? Dlaczego bronisz rządu? Wstąpiłeś do PiSu?". Nie, nie wstąpiłem do PiSu. Nawet nie głosowałem na PiS w wyborach parlamentarnych. W takim razie o co chodzi? Chodzi o to, że widziałem Majdan w Kijowie, a później byłem świadkiem wojny w Donbasie. Ukraiński Majdan był wspierany przez Zachód, przez zachodnich polityków, przez zachodnie media, które dawały Ukraińcom nadzieję i wsparcie moralne, zagrzewały do walki z Janukowyczem. U nas może być podobnie, nas też ktoś może zechcieć wykorzystać do osiągnięcia swoich celów. U nas też może dojść do podziałów, które koniec końców doprowadzą do sytuacji, w której Polak będzie nienawidził Polaka ze względów politycznych. U nas też może dojść do Majdanu, rozlewu krwi, obalenia demokratycznie wybranych władz, których w żaden sposób nie można i nie da się porównywać z Partią Regionów Janukowycza. Nie chcę, by Polak podnosił rękę na Polaka, by obalić rząd PiS. Wielu marzy się kolejna rewolucja, kolejna Solidarność, kolejne medale i nagrody za zwycięstwo nad totalitaryzmem. Obudźcie się, totalitaryzmu już nie ma, a wojna polsko-polska jest na rękę wyłącznie naszym "przyjaciołom" z Berlina, Brukseli i Moskwy. Petru, Lis i Wyborcza chcą bawić się w polski Majdan? Poklepują ich za to po plecach w Berlinie i w Brukseli? W porządku, tam w nagrodę poklepią ich po plecach, a w Warszawie za karę zezłoszczeni młodzi gniewni mogą poklepać ich po twarzy. Żaden Majdan, żadna rewolucja, żadne obalanie władzy nie jest nam, jako narodowi i państwu, na rękę. Polska potrzebuje spokoju, stabilności i rozwoju gospodarczego, a nie barykad z opon, starć z policją i płaczu po tych, którym w wyniku walki politycznej stała się krzywda.

#maciejczuk #polska #polityka
  • 55
  • Odpowiedz
@tomasz-maciejczuk: Aż Ci dałem plusa! Oni chcą tu nam urządzić rzeżnię taką jaka była na Ukrainie oraz w krajach arabskich po tzw. arabskiej wiośnie. Żydzi z CIA destabilizjują sytuację w Polsce. Walić takich po modzie zanim to się rozpęta na dobre.
  • Odpowiedz
@tomasz-maciejczuk: Petru mówił coś o Majdanie? Bo chyba pierwszy raz użył tego Marian Kowalski zwołując swoich kiboli na kontrdemonstrację. To jest retoryka rządu i ludzi ich popierających, a nie demonstrujących. Chcą nas obalić, robią majdan, zamach stanu. Ciekawe swoja drogą...
  • Odpowiedz
@mrafo: jest cala masa studentow, ktorzy pojda na pierwszy ogien, jesli tylko w Europarlamencie i w CNN powiedza, ze w Polsce doszlo do antyeuropejskiego zamachu stanu i w ogole teraz Polska stala sie 'fe'. Zobaczysz, to dopiero poczatek. Nikt nie inwestuje tyle pieniedzy i wysilku tylko po to, zeby pochodzic po ulicach i pokrzyczec. To pierwszy krok. Czekam na drugi.
  • Odpowiedz
@tomasz-maciejczuk: już to widzę, jak studenciaki odkładają kubki ze Starbucksów i idą walczyć z Policją xD Środowiska lewackie w Polsce jedynie na bojówki Antify by mogli liczyć, ale ilu ich tam jest(jeszcze pewnie nikt z nich by się nie bił za bankstera Petru)
  • Odpowiedz
@tomasz-maciejczuk: to w sumie bardzo ciekawe, że ci którzy, gdy jeszcze rządziła platforma, tak się za każdym odgrażali, że wyjdą na ulice, trzeba zrobić rewolucję itd. ale jak tylko PIS doszedł do władzy to nagle to, że ludzie protestują jest straszną zbrodnią, zamachem stanu i trzeba nam spokoju XDXDXD. Może należało, no nie wiem, nie łamać konstytucji? Cała ta szopka była absolutnie zbędna, no chyba, że wierzysz Jarkaczowi, że bez tego
  • Odpowiedz
@dasto123: Głos rozsądku. Może warto zastanowić się @tomasz-maciejczuk kto doprowadza do takiego stanu rzeczy i komu jest na rękę w takim razie to co się teraz dzieje. Wszystkie te zmiany można było zrobić na spokojnie i z poszanowaniem obowiązujących standardów politycznych... Jak mówili, że PIS po wygranych wyborach zrzuci maskę to wyborcy PIS pukali się w czoło.. Co nie zmienia faktu, że istnieją duże obawy co się stanie gdy ludziom puszczą
  • Odpowiedz