Wpis z mikrobloga

@Parkero: Ja w tej chwili oglądam 4,5,1,2,3,6. Wieki nie oglądałem SW i to w sumie dobry patent żeby poznać historie bez większych spoilerów, więc jeśli nie wiedziałeś jeszcze całości to polecam ten sposób. Ewentualnie 4,5,6,1,2,3. Oglądanie 1,2,3,4,56 pozwala najłatwiej zrozumieć serie, ale kilka rzeczy za bardzo spojleruje i psuje historie starej trylogii.
@wajdzik: ja ogladalem wszystkie części, ale było to dawno temu. Ostatnio to trójkę w kinie wiec dobre 10 lat temu. Teraz chciałem sobie przypomnieć z różowym serię zanim pojdziemy do kina na przebudzenie mocy.
@Parkero: w kolejności produkcyjnej. Ewentualnie po kolei tj I II III IV V VI, ale wtedy trzeba jeszcze raz obejrzeć pierwsze trzy, bo niektórych szczegółów się po prostu nie wyłapie, pominie lub zwyczajnie nie zrozumie.

No i obie trylogie są mega niespójne, więc przechodząc od nowych do starych części te rzeczy mogą być wkurzające. Oczywiście także widoczny jest przeskok technologiczny, jeśli chodzi o efekty specjalne (chociaż pewnie będziesz oglądać wersję poprawioną