Wpis z mikrobloga

Wybrałem się dziś na #pizza do #dominium - zawsze lubiłem tą pizzerie, smakuje mi ich ciasto a samą pizzę uważam za dobrą tylko trochę drogą choć zniżka studencka daje radę :) [Sosy masakrycznie drogie... 3,5zł...]
Ale do sedna sprawy:
zauważyłem dziś, że jako ser do pizzy stosują ANALOG SERA o nazwie Piccorella.

"Analogiem określa się te produkty alternatywne (sery, mleko, śmietany), w których tłuszcz mleczny zastąpiono tłuszczem roślinnym. Powodem, dla którego się to robi jest różnica pomiędzy ceną tłuszczu mlecznego a roślinnego. Produkty takie są o kilkanaście (analog mleka) lub kilkadziesiąt procent (analog sera) tańsze od oryginału. Dodatkowym aspektem rzutującym na cenę jest jakość tłuszczu roślinnego."

O analogach

Jestem bardzo zniesmaczony tym faktem, że taka duża siec pizzerii stosuje analog sera (co więcej tego seropodobnego składnika była dosyć mało na pizzy a więc kolejna oszczędność) - ponownie tej pizzerii nie odwiedzę. Kto "oszczędza" ten traci.

Przyznam, że nie byłem świadomy istnienia takich produktów i teraz będę szczegółowo zwracał uwagę na skład sera który kupuje.

#jedzenie
  • 37
  • Odpowiedz
@Deba ta pizzeria to dramat. Pierwszy raz się skusiłem na pizzę u nich i dopiero po zamówieniu zobaczyłem że to analog. Obrzydliwy ser. 0/10
  • Odpowiedz
@cielo: @Re-volt: @flaszkaniedopitka: @Terebellum: @Zsan: @harrocan: @harrocan: @dlaczegoplaczesz: @idziol: @miud: @amberrosse: @salamandraplamista: @vviktor_88: @vinnie: @miknan: @Bergkamp:

Czuję się zobowiązany powiadomić was o tym, że Pizza Dominium (wcześniej znana jako Dominium, Gusto Dominium) od już prawie dwóch miesięcy stosuje ser mozzarella (tak wynika z wpisu umieszczonego tutaj oraz informacji zawartych na stronie internetowej tej sieci).
  • Odpowiedz
  • 0
@Deba zrob znalezisko, bo w sumie smieszna sytuacja :D ten wpis byl przeciez mega wysoko pozycjonowany i na bank sporo ludzi po wygooglaniu rezygnowalo z zamowien :D
  • Odpowiedz
  • 1
@Deba Bardzo dziękuję za info dobry człowieku! :) Być może dam im szansę i spróbuję, aczkolwiek obecnie mam srogą zajawkę na Domino's.

Wszystkiego dobrego!
  • Odpowiedz
@cielo: aż takiej reklamy im nie zamierzam robić. Sami zresztą mogli was zawołać, zatroszczyć się o marketingowe podejście do sprawy skoro widzieli mój wpis - a wrzucili wpis do nikogo, tak jakby im nie zależało na odzyskaniu klientów - gdyby nie Pherun, który mnie zawołał to bym nawet o ty nie wiedział, że zmienili ser.
  • Odpowiedz
@PizzaDominium: czy to prawda, ze dzieki temu wpisowi, po ponad dwoch latach zdecydowaliscie sie zaczac uzywac mozarelli? jesli tak to wnosze o przekazanie postujacym w tym wpisie jakichs skromnych kodow znizkowych aby sprawdzic czy wasza pitca jest w porzadku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz