Wpis z mikrobloga

Wybrałem się dziś na #pizza do #dominium - zawsze lubiłem tą pizzerie, smakuje mi ich ciasto a samą pizzę uważam za dobrą tylko trochę drogą choć zniżka studencka daje radę :) [Sosy masakrycznie drogie... 3,5zł...]
Ale do sedna sprawy:
zauważyłem dziś, że jako ser do pizzy stosują ANALOG SERA o nazwie Piccorella.

"Analogiem określa się te produkty alternatywne (sery, mleko, śmietany), w których tłuszcz mleczny zastąpiono tłuszczem roślinnym. Powodem, dla którego się to robi jest różnica pomiędzy ceną tłuszczu mlecznego a roślinnego. Produkty takie są o kilkanaście (analog mleka) lub kilkadziesiąt procent (analog sera) tańsze od oryginału. Dodatkowym aspektem rzutującym na cenę jest jakość tłuszczu roślinnego."

O analogach

Jestem bardzo zniesmaczony tym faktem, że taka duża siec pizzerii stosuje analog sera (co więcej tego seropodobnego składnika była dosyć mało na pizzy a więc kolejna oszczędność) - ponownie tej pizzerii nie odwiedzę. Kto "oszczędza" ten traci.

Przyznam, że nie byłem świadomy istnienia takich produktów i teraz będę szczegółowo zwracał uwagę na skład sera który kupuje.

#jedzenie
  • 37
@Deba: dziwne ze smakowala ci pizza z jednej z najgorszych moim zdaniem sieci. Na szczescie mam nieopodal domu swietna wloska knajpe ze swietnym zarciem a kawalek dalej jedna z najlepszych warszawskich pizzerii. A te sieciowe cos, hm, sam znalazles dzis odpowiedz
@miud: Cieszy mnie to, że mój wpis na ten temat uświadamia konsumentów.

Z ciekawości ponownie skorzystałem z google wpisując Picorella i natrafiłem na decyzję UOKIK w sprawie tego sera i jego stosowania w Kielcach. Nie informowali o tym, że stosują analog. Treść dostępna tutaj:
http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:URLxdrZd97IJ:decyzje.uokik.gov.pl/bp/dec_prez.nsf/0/73D84134F2D9CEABC1257F9D0049E821/%24file/Decyzja%2520DIH-1-11-2016%2520-%2520%25C5%259AWIIH%2520gastronomia%2520(wersja%2520dla%2520BP).pdf+&cd=8&hl=pl&ct=clnk≷=pl&client=firefox-b

Dodam, że Dominium to teraz Gusto Dominium.
A na ich stronie w menu dotyczącym pizz nie ma wymienionego sera bądź też analogu wśród składników danej
@Deba: Będąc dziś w Dominium przykuła moją uwagę informacja o tym, że stosują analogi sera. Oczywiście wszystko dosyć drobnym druczkiem. Szybkie sprawdzenie w internecie i wylądowałem tu. Dzięki za info. Już wolałem kupić pizzę z Biedronki, taniej i z lepszych składników ( ͡° ͜ʖ ͡°). W ogóle, czy to legalne, by w menu, pod każdą pizzą pisali, że jest ser, skoro to coś seropodobnego?