Wpis z mikrobloga

Mam pytanie do wędkarzy (szczególnie z okolic Poznania, Czerwonaka i Obornik Wielkopolskich) ale również do osób pływających rzekami i hydrografów. Czy słyszeliście, żeby w poprzek rzeki stawiano na stałe jakieś sieci do wyłapywania topielców - inaczej niż na określony czas przez strażaków? Byłoby to trochę dziwne. Czy może stawia się je przy ostrogach?

Podczas poszukiwań zaginionej dziewczyny w Poznaniu padała informacja, że "poszukiwania prowadzone są w okolicach Czerwonaka, gdzie jest rozwieszona siatka". Pod artykułami na temat poszukiwań trafiłem na komentarze typu:

W Czewonaku,bowiem tam na Warcie, znajdują się siatki,na których mogą zatrzymywać się ciała topielców.

od lat mieszkam na pomorzu ale jestem rodowitym poznaniakiem i wiem ze jak ktos toną w poznaniu to zawsze wylawiali go w czerwonaku


Sprawdziłem dostępne mapy szlaku wodnego na Warcie i nie ma tam nic zaznaczonego (widzę, że jako utrudnienia zaznaczone są jedynie progi/zapory, ale nie na tym odcinku).

I chciałbym zweryfikować te informacje u znawców tematu, a wiem że na wykopie takich nie brakuje :)

#hydrografia #zeglugarzeczna #wedkarstwo #poznan #czerwonak #obornikiwlkp #warta
  • 7