Wpis z mikrobloga

Mirki, krótka piłka - nie znam się, dlatego pytam. Chciałbym dołożyć drugi dysk twardy do obecnego PC (znalazłem stary dysk z wcześniejszego PC, przeleżał długi okres w szafie). Niestety z tego co widzę, to nie została mi żadna dostępna wtyczka SATA power opróczej jednej (nie bijcie, wydaje mi się że tak to się nazywa), ta z zasilacza o ile dobrze kombinuję. Niestety ta która pozostała jest zlokalizowana w połowie kabla od CDrom, i za cholerę nie mam tam gdzie przykręcić dysku (chyba że by wisiał w powietrzu...) ani też jakoś zgrabnie go umiejscowić. Pod cd-rom mam jakąś szynę która rozmiarowo pasuje, ale nie ma jak dokręcić/przykręcić śrubek z dysku do niej. Pozostałe wtyki SATA mam zużyte na : cd-rom, HDD i SSD. Jakiś pomysł jak podłączyć ten drugi dysk twardy? Niestety jedyna dostępna wtyczka tak jak mówiłem jest prawie ze przy cd-romie, w połowie kabla, i za cholerę nie sięgnie do kieszeni na dyski. Istnieje jakiś "przedłużacz" SATA power? (tak żeby wpiąć do obecnej wtyczki i pociągnąć kabel do kieszeni na dyski). Z góry dzięki ;) #komputery #kiciochpyta #informatyka
  • 7