Wpis z mikrobloga

Mireczki z #grybezpradu #gryplanszowe w niedalekiej przyszłości planuję kupić grę przygodową w stylu #talisman #magiaimiecz
Poza tą grą, nie znałem innych tego typu i wybór miał paść na właśnie tę. Ostatnio trafiłem na mirko na wpis o #runebound niby ten sam klimat i chyba gra wydaje się bardziej rozbudowana (nie trzeba chodzić w prawo albo w lewo ( ͡° ͜ʖ ͡°)). Gra już jest dawno wyprzedana, ale trafiłem na możliwość kupna nowej w fajnej cenie. Jestem skłonny ją kupić, później może nie być już takiej okazji, ale przed tym chcę poznać opinię ludzi, którzy mieli z nią do czynienia. Było by miło, gdybyście porównali ją do Talismana i napisali o poziomie trudności, czy goście, którzy nie mieli wcześniej do czynienia z planszówkami i/lub #rpg to ogarną.
  • 6
  • Odpowiedz
@Shen: Moi goście nie ogarnęli Runebound, za to Talismana wspominamy bardzo dobrze. Szukaliśmy czegoś podobnego do Talismana, Runebound wydał się nam najbardziej odpowiedni, ale szybko okazało się, że gra nas nudzi, prawdopodobnie dlatego że ciężej było ogarnąć.
  • Odpowiedz
@Shen: Runebound 2 edycja bedziesz mogł kupic niedługo tanio. Ludzie zaczną ją wyprzedawać, bo FFG bedzie wydawać trzecią edycje. Poszukaj na forum wydawnictwa Galakta. Możne już zapowiedzieli, że będą ją wydawać.
  • Odpowiedz