Wpis z mikrobloga

  • 1
Mirki z #liverpool zamierzam niebawem odwiedzic to miasto razem z kumpela, korzystajac, ze z Gdanska Wizzair leci za 39 zl.
Czy warto, to nie pytam, bo warto z tego co sie orientuje. Jak jednak wyglada kwestia dotarcia (cenowo) z lotniska do samego miasta? Jak z poruszaniem sie po samym miescie? Dysponowac bedziemy skromnym budzetem, dlatego nocleg Couchsurfing i taka cena samolotu.
#podroze
  • 5
  • Odpowiedz
@Fevx: Byłem w Listopadzie więc mogę troszkę podpowiedzieć. Z lotniska do miasta dostaniesz się autobusem (np 86A) za 2.20 funta, podobne ceny biletów na pojedyncze kursy wewnątrz miasta.

Głównym celem mojej wizyty był mecz Liverpoolu więc budżet miałem nieco większy. Samo zwiedzanie stadionu np. to koszt od kilkunastu do 30 funtów (zależy od dodatkowych atrakcji typu zdjęcie z Pucharem i pamięatkowa książeczka) i trzeba je rezerwować wcześniej. The Beatles Story za
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@woytassm: jak wyglada kwestia muzeow? Podobno wiele z nich w Wielkiej Brytanii jest za darmo ze wzgledu na ten ich system ich finansowania (znaczy panstwowych, ale nie wiem ile w tym prawdy i czy nie dotyczy tylko British Museum w Londynie). Doki. Nie pamietam co tam dokladnie bylo, ale UNESCO zobowiazuje do pewnej zajebistosci. Akurat jako czlowiek zwiazany z historia, to mnie najbardziej interesuje.
Na Anfield bym poszedl, ale kumpela na
  • Odpowiedz
@Fevx: Tak, są w mieście muzea za darmo (Museum of Liverpool, Liverpool Maritime Museum), natomiast na pewno polecam iść do Beatles Story, nie jestem jakimś ich wielkim fanem, ale jest naprawdę super, no ale jak kolega napisał płatne. :P Co do poruszania się po mieście, ja sobie kupowałem bilety całodniowe, ale to zależy czy chcesz dużo jeździć, ja miałem nocleg na przedmieściach więc nie było wyboru. W większość miejsc dojdziesz z
  • Odpowiedz