Wpis z mikrobloga

Czy jest taka możliwość edycji obrazów w #gimp albo #photoshop ale w chmurze ? Tzn. Mam dość słaby sprzęt, nie ma sensu inwestować w cokolwiek lepszego bo potrzebuję to sporadycznie, i zamiast tego chciałbym od czasu do czasu wykupić kilka godzin chmury np. na AWS Amazon. Jestem kompletnie poza tematem, jest coś takiego możliwe ?
Wołam #fotografia #informatyka
  • 14
@ka_v: Nie ma takiej opcji. PS obecnie "działa w chmurze", ale w praktyce oznacza to możliwość synchro między urządzeniami i parę bajerów sieciowych (zapis plików, bibliotek itd) ale nie pracę na samym PSie. Nadal musisz mieć gdzieś zainstalowaną aplikację i to na dość mocnym sprzęcie.
@ka_vV z tego co wiem to wykupujesz na miesiąc dostęp i masz pełną wersję cs6 a odnośnie lightroom to też tak możesz zrobić. Są to oddzielne programy i oddzielnie kasują. Sprawdź na stronie www.Adobe.com
tam będziesz miał pełen opis i wszystkie info
@adawidowicz: Tak też myślałem. Pytam się ponieważ w chmurze Amazona można wykupić dość mocny set z Nividia Grid i Windows Server, i zastanawiam się jak na tym postawić Photoshopa. Kasują w okolicy 1$/godzinę. Ale jeżeli w ciągu roku potrzebuję max. 10 godzin to byłoby to najlepsze wyjście ;)
@ka_v: W takiej sytuacji żaden plan CC Ci się nie opłaci - minimalny to miesiąc, i będzie o wiele droższy od $1/h przy założeniu circa 10 godzin. Jakimś rozwiązaniem byłby gimp czy inne opensourcy - jeżeli set Amazona uciągnie PSa to gimpa też powinien. Ale nie mam zielonego pojęcia jak to zrobić, szczyt mojej wiedzy nawet teoretycznej to istnienie pulpitów sieciowych :)